Instytut Historii Sztuki KUL zaprasza 22 maja 2014 r. miłośników sztuki cerkiewnej na otwarte spotkanie z Markiem Wiśniewskim pt. Walory turystyczne Roztocza Wschodniego - Gmach Główny KUL, s. 240, godz. 18.00.

Spotkania towarzyszą wystawie: „OPUSZCZONE - RATOWANE greckokatolickie zespoły cerkiewne południowo-wschodniej Polski”.

Moj_Lublin_2Gdyby Lublin był potrawą to jaką by był? A gdyby był zrobiony z tkaniny, to jak by wyglądał? A gdyby w każdej dzielnicy poszukać echa innego kraju, to jakie to byłyby kraje? Warto czasem pomyśleć inaczej o mieście, w którym się mieszka i opisać je w niestandardowy sposób. Podjęli się tego studenci II roku gospodarki przestrzennej KUL. Poruszyli wyobraźnię i spróbowali opisać swój Lublin, taki jaki znają, szukając własnych środków wyrazu. W ten sposób powstało 60 prac, które można obejrzeć w siedzibie Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL - ul. Konstantynów 1 H, piętro IV, tzw. "nowe skrzydło". Otwarcie wystawy odbędzie się 21 maja 2014 r., godz. 17.30. Wystawa będzie dostępna do końca semestru.

Ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Pan Bogdan Kaczmar, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie zapraszają na wystawę zbiorów sztuki KUL - Ex Thesauro Universitatis - w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.

W dniach 23 kwietnia - 25 lipca 2014 r. Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę pt. Nie lękajcie się świętości" Jan Paweł II święty pośród nas... - ul. Chopina 27, IV piętro.

Scenariusz wystawy:
1. Narodziny dla nieba (śmierć Jana Pawła II, 2.IV.2005)
2. Pożegnanie z ziemskim domem (pogrzeb)
3. Papież wysłuchanych modlitw (cuda)
4. Błogosławiony, który przyszedł w imię Pańskie (beatyfikacja)
5. Modląc się z bł. Janem Pawłem II... (kult)
6. Blask świętości (kanonizacja)