W dniu 14 maja 2016 r. wyruszy IX Ogólnouniwersytecka Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Świętując rok Nadzwyczajnego Jubileuszu, Miłosierdziu Bożemu pragniemy podziękować za dar osoby Sługi Bożego, Księdza Rektora Wincentego Granata, a także zawierzyć przyszłość naszej Uczelni i wypraszać łaski dla wszystkich tworzących wspólnotę akademicką KUL

Wszystkich Pracowników, Studentów, Absolwentów i Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, którzy nie mogą wziąć udziału w tegorocznej pielgrzymce, zachęcamy do wspólnej modlitwy za pośrednictwem transmisji internetowej przygotowanej przez TV Miłosierdzie.

Transmisja rozpocznie się w sobotę 14 maja 2016 r. o godz. 15.00 i obejmować będzie Godzinę Miłosierdzia oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji Naszej Alma Mater.

14 maja 2016 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL, aula CTW-408, odbędą się jubileuszowe obchody 30-lecia Akademickiego Klubu Myśli Społeczno-Politycznej "Vade Mecum" i 40-lecia Klubu Inteligencji Katolickiej w Lublinie. W czasie wydarzenia wystąpią aktualni oraz byli członkowie Klubu "Vade Mecum" i KIK w Lublinie, a także znani publicyści: Rafał Ziemkiewicz i Paweł Lisicki.

Rektor KUL zaprasza Pracowników, Studentów, Absolwentów, Emerytowanych Pracowników oraz Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, na IX Ogólnouniwersytecką Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, która odbędzie się w sobotę 14 maja 2016 roku.

Zapisy prowadzone będą do dnia 10 maja w Biurze ds. organizacji uroczystości ogólnouniwersyteckich (Gmach Główny, pokój 103, tel. 445 35 33). Przewidywany koszt pielgrzymki obejmujący przejazd, ubezpieczenie i posiłek wynosi 60 zł dla studentów oraz 85 zł dla pozostałych uczestników.

W dniach 4-16 maja 2016 r. Uczelniany Samorząd Studentów KUL po raz kolejny zaprasza na  KULturalia, czyli Dni Kultury Studenckiej. W tym roku KULturalia są elementem wspólnej imprezy trzech samorządów studenckich: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie pod nazwą Lubelskie Dni Kultury Studenckiej „Juwenalia – Feliniada – KULturalia” 2016.