Ośrodek Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL, Klasztor Franciszkanów w Jarosławiu, Muzeum Kamienica Orsettich zapraszają na wydarzenie 300. rocznica (1716-2016) konsekracji kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Jarosławiu. Wydarzenie odbędzie się 19 maja 2016 r.

Katedra Historii i Historiografii Europy Wschodniej KUL oraz Instytut Narodowy Oddział w Lublinie zapraszają na spotkanie z cyklu "Seminaria otwarte z historii Polski XX wieku". Wykład Pierwsze zdrada Zachodu. 1920 - zapomiany appeasement wygłosi prof. Andrzej Nowak. Wydarzenie odbędzie się 19 maja 2016 r. o godz. 12.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-110.

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów US  Style  Liberalism. Its Problems, History, and Solution w dniach 18-24 maja 2016 r. poprowadzi Peter L. P. Simpson (Professor of The City University of New York, USA).

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.