Ośrodek Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL, Komisja Historyczna przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce oraz Instytut Nauk Społecznych Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu zapraszają na 45. Ogólnopolską Konferencję Historyków Zakonnych "Milenijne uroczystości chrztu Polski, świętowanie i zmaganie", która odbędzie się 20-21 maja 2016 r. we Wrocławiu w Klasztorze Sióstr De Notre Dame (ul. św. Marcina 12).

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.