świadkowie życia codziennegoOśrodek Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL oraz Komisja Historyczna przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce zapraszają na 46 Ogólnopolską Konferencję Historyków Zakonnych „Świadkowie życia codziennego”, która odbędzie się w Warszawie 19-20 maja 2017 r.

Festiwal Piosenki Twórczej "Dla Jana Pawła II"Już po raz trzeci na KUL odbędzie się Festiwal Piosenki Twórczej "Dla Jana Pawła II". Weźmie w nim udział 12 lubelskich przedszkoli. Festiwal rozpocznie się 19 maja 2017 r. o godzinie 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-113. Organizatorem tego wydarzenia jest Przedszkole nr 57 w Lublinie, a współorganizatorem Uniwersytet Otwarty KUL.

Niepełnosprawni w pełni aktywniAktywność zawodowa osób z niepełnosprawnością, ich funkcjonowanie na rynku pracy oraz poznanie możliwości i problemów z którymi przychodzi im się mierzyć na rynku pracy – to tematyka konferencji „Niepełnosprawni – w pełni aktywni”, która rozpocznie się 19 maja 2017 r. o godz.9.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.  Konferencję organizuje Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL oraz Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością KUL.

18.05.2017 - 19.05.2017

Konferencja naukowa „Texts 6”

Konferencja TEXTS 6Instytut Filologii Angielskiej KUL  zaprasza na konferencję naukową „Texts 6”, która rozpocznie się 19 maja 2017 r. o godz. 16.00 w Czytelni Biblioteki Instytutu, Kolegium Jana Pawła II, sala C-911.

17.05.2017 - 19.05.2017

VII Konferencja Bliżej Emocji

bliżej emocjiKatedra Psychologii Emocji i Motywacji KUL, LAB A&A oraz Towarzystwo Naukowe KUL zapraszają na VII Konferencję Bliżej Emocji, która odbędzie się 18-19 maja 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Paragone. Rzeźba wobec awangardyKatedra Historii Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej Instytutu Historii Sztuki KUL,
Lubelski Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki oraz Muzeum Lubelskie w Lublinie zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Paragone. Rzeźba wobec awangardy”, która odbędzie się 18-19 maja 2017 r. w Muzeum Lubelskim.

16.05.2017 - 20.05.2017

Konferencja "Norwid wobec Rosji"

Norwid wobec Rosji

Ośrodek Badań nad Twórczością C. Norwida KUL oraz Fundacja Norwidowska zapraszają na konferencję "Norwid wobec Rosji", która odbędzie się 17-20 maja 2017 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym

kurs pisania ikon

W ramach współpracy Wydziału Filozofii KUL z Technikum Specjalnym nr 1 dla Uczniów Niesłyszących i Słabo Słyszących w Lublinie w okresie od listopada 2016 do marca 2017 r. odbył się kurs pisania ikon. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły (15 osób). Efekty ich pracy można zobaczyć w GALERII PO 111 SCHODACH w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 2 w LublinieWernisaż z poświęceniem ikon według dawnego rytu odbędzie się 16 maja 2017 r. o godz. 13 00, a wystawa będzie czynna do końca miesiąca.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów pt. Thomas Aquinas’ Theory of Action w dniach 15-19 maja poprowadzi Professor Fulvio Di Blasi (Philosopher expert in ethics, natural law theory and Thomistic philosophy, Scientific Coordinator, Professional Mediator, and Professor of Mediation credited by the Italian Ministry of Justice).

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

webinarium 29 maja 2020 r.  odbędzie się międzynarodowe webinarium współorganizowane przez Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL zatytułowane „European Union in a transition period. Debate on the future of secure Europe".  Głównym celem wydarzenia będzie identyfikacja ogólnoeuropejskiego dyskursu na temat roli i miejsca Unii Europejskiej w świecie w okresie poszukiwania nowego paradygmatu jej polityki zewnętrznej. Seminarium rozpocznie się o godzinie 12.00 i będzie transmitowane online.

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Trzy możliwości zgłoszenia swojego udziału na wybrany punkt programu i

lub czas adoracji (na każde 30 min możliwość zapisania dla 23 osob w/g

obecnych norm dla Kościoła DA co może to ulec zmianie)

1. On-line : REJESTRACJA

Uwaga : aby wpisać się na kilka punktów programu należy wypełnić odzielne zgłoszenia)

2. Telefonicznie codziennie od poniedziałku 25 maja do piatku 29 maja w godz. Od 12.00 do 20.00 na 798 771 717.

3. Osobiście, przed każdą mszą wieczorną przed Kościołem u oo. Jezuitów.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.