Serce PolskiAkademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej "Vade Mecum" zaprasza na pokaz filmu "Serce Polski. Szlakiem polskości na Grodzieńszczyźnie" oraz spotkanie z reżyserem Tomaszem Grzegorzem Stalą. Środa, 24 maja 2017 r., godzina 17.00, sala C-1031 Collegium Jana Pawła II, 10 piętro.

ks. Walewander

Ks. prof. dr hab. Edward Walewander obchodzi 24 maja 2017 r. (środa) jubileusz 70-lecia urodzin. Z tej okazji serdecznie zapraszamy pracowników Instytutu Pedagogiki, członków Rady Wydziału Nauk Społecznych KUL, przyjaciół, studentów i znajomych Jubilata do udziału w jubileuszowym spotkaniu.

23.05.2017 - 24.05.2017

Spotkanie z Wandą Gawrońską

Wanda Gawrońska, siostrzenica bł. Pier Giorgia Frassatiego, będzie gościem społeczności KUL. W środę, 24 maja 2017 r., będzie uczestniczyć we Mszy św. w Kościele Akademickim o godz. 19.00, a po Mszy Duszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza na spotkanie z gościem do Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-202.

Wizycie Wandy Gawrońskiej będzie towarzyszyć wystawa poświęcona błogosławionemu, którą będzie można oglądać do 10 czerwca 2017 r., najpierw w Kościele Akademickim, a następnie w Gmachu Głównym KUL.

nowe sciezki rozwojuKatedra Mikrostruktur Społecznych i Współczesnych Teorii Socjologicznych KUL, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH oraz The Baltic International Academy zapraszają na XVIII Międzynarodową Konferencje Naukową  „Wartości i nowoczesność w strategii odpowiedzialnego rozwoju. Nowe ścieżki rozwoju w Europie Środkowej i Wschodniej", która odbędzie się w dniach 22-24 maja 2017 r. w Nałęczowie.

21.05.2017 - 25.05.2017

XXVII Tydzień Ekonomiczny

XXVII Tydzień EkonomicznyStudenckie Koło Naukowe Ekonomii KUL zaprasza na XXVII Tydzień Ekonomiczny, który odbędzie się 22-25 maja 2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618. W tym roku koncentrować się on będzie wokół tematów dotyczących cyberbezpieczeństwa w finansach oraz w bankowości. W programie m.in. certyfikowane szkolenia oraz dyskusje i wykłady.

CottinghamWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "Philosophy, Religion and the Meaning of Life" w dniach 22 maja – 2 czerwca poprowadzi prof. John Cottingham (Professor Emeritus of Philosophy, University of Reading), a odbywać się one będą w godz. 9.30-12.00 w Kolegium Jana  Pawła II, sala C-220.

kurs pisania ikon

W ramach współpracy Wydziału Filozofii KUL z Technikum Specjalnym nr 1 dla Uczniów Niesłyszących i Słabo Słyszących w Lublinie w okresie od listopada 2016 do marca 2017 r. odbył się kurs pisania ikon. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły (15 osób). Efekty ich pracy można zobaczyć w GALERII PO 111 SCHODACH w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 2 w LublinieWernisaż z poświęceniem ikon według dawnego rytu odbędzie się 16 maja 2017 r. o godz. 13 00, a wystawa będzie czynna do końca miesiąca.

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.