Katedra Metafizyki KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu we współpracy z Fundacją Deo et Patriae zapraszają na spotkanie poświęcone Osobie i Dziełu Ojca Profesora Mieczysława A. Krąpca, które odbędzie się 7 maja 2018 r.

W dniu 8 maja 2018 r. z okazji jubileuszu 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Senacie RP odbędzie się konferencja naukowa poświęcona historii KUL - pierwszego uniwersytetu w Lublinie i zarazem pierwszej uczelni otwartej w wolnej Polsce oraz związanym z nią wybitnym postaciom, które wywarły doniosły wpływ na życie społeczne, polityczne i kulturalne Polski. Konferencję otworzy marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.