10.05.2018 - 11.05.2018

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 11 do 13 maja 2018 r. w całym kraju odbędą się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim.

W ramach kampanii Dni Otwarte Funduszy Europejskich zapraszamy 11 maja 2018 r. do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Dział Projektów Międzynarodowych i Uniwersyteckie Centrum Rozwijania Kompetencji.

kiermasz_ksiazki_maj2018_a3Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na Majowy kiermasz książki, który odbędzie się w dniu 11 maja 2018 r. w godz. 9.00 - 19.00. Wydarzenie odbywa się w ramach Tygodnia Bibliotek.

W ofercie kiermaszu znajdować się będą książki za symboliczną złotówkę oraz cenniejsze egzemplarze. Ponadto znajdą się publikacje nowe oraz starsze, które ukazały się kilkadziesiąt lat temu, na początku XX wieku. Poza książkami polskojęzycznymi będzie możliwość nabycia publikacji napisanych w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim i francuskim. Kiermasz odbędzie się na parterze Biblioteki Uniwersyteckiej KUL przy ul. Chopina 27.

Biotechnologiczne Stowarzyszenie Edukacyjne "BIOMED - LUBLIN", Wydział Biotechnologii i Nauk o Środowisku KUL oraz Koło Studentów Biotechnologii KUL zapraszają na wydarzenie "70-lecie walki z gruźlicą na Lubelszczyźnie z zastosowaniem obowiązkowych szczepień Bacillus calmatte'a guérina", które odbędzie się 11 maja 2018 r. o godz. 10.00, w auli głównej Instytutu Biotechnologii KUL, sala B - 008.  Wydarzeniu towarzyszyć będą wystawy tematyczne oraz pokazy historycznych technik produkcji leków metodami ręcznymi i półautomatycznymi.

Szczegółowy program

Ogólnopolska Pielgrzymka AkademickaJuż 11 i 12 maja 2018 r. po raz 82 na Jasną Górę przybędzie Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Kocham, więc jestem”. Wśród zaproszonych gości są: abp Grzegorz Ryś, który wygłosi konferencję wprowadzającą, a także Brygida Grysiak i  Andrzej Lewek, których wystąpienia będą poświęcone, odpowiednio, duchowości kobiety i mężczyzny.  Z okazji jubileuszu 100-lecia KUL uroczystej Eucharystii przewodniczyć będzie Metropolita Lubelski i Wielki Kanclerz KUL abp Stanisław Budzik, a jedną z konferencji wygłosi również Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński. Duszpasterstwo Akademickie KUL organizuje wyjazd na pielgrzymkę grupy studenckiej (dwa dni) oraz akademickiej dla pracowników i studentów (jeden dzień). Zapisy u ojców duszpasterzy oraz w  sekretariacie Duszpasterstwa. Koszt 60 zł.

Biblioteka Klasyczna Wydziału Filozofii KULW ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zatytułowanego "(Do)wolność czytania" Wydział Filozofii KUL i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na prezentację dwóch tomów, które jako pierwsze ukazały się w serii Biblioteka Klasyczna Wydziału Filozofii KUL:

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Wystawa rysunków prof. Kolo

Wydział Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu zaprasza na wystawę rysunków dr. hab. Sławomira Kolo, prof. KUL oraz posterów prac dyplomowych z lat 2010-2019, która będzie prezentowana w Bibliotece Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu przy ul. Konstantynów 1H. Otwarcie wystawy odbędzie się w środę 11 grudnia 2019 r. o godz. 15.00.

9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Już 13 grudnia w Muzeum KUL  o godz. 15.00 odbędzie się prezentacja odrestaurowanych rzeźb sakralnych. Wystawa potrwa do 20 grudnia 2019 r.

banerek-sztukawedrujac Muzeum KUL zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy "Sztuka Wędrująca", które dobędzie się 15 grudnia 2019 r. o godz. 15.00 w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Wystawa prezentuje najcenniejsze działa sztuki ze zbiorów muzealnych KUL.  Prezentowane zbiory można oglądać do 1 marca 2020.

16.12.2019 - 17.12.2019

Opłatek uniwersytecki

opłatek uniwersytecki 2019Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński wraz z Uczelnianym Samorządem Studentów KUL serdecznie zaprasza na uroczyste spotkanie z okazji Opłatka Uniwersyteckiego, które odbędzie się 17 grudnia 2019 r. o godz. 16.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Plakat_Druk_1 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę "Merry Christmas" prezentującą kolekcję pocztówek i książek w języku angielskim z końca XIX i początku XX wieku dotyczącą Świąt Bożego Narodzenia. Kolekcja jest własnością Henryka Wójcika, absolwenta Historii Sztuki KUL obecnie mieszkającego w Toronto w Kanadzie. Otwarcie wystawy nastąpi  18 grudnia 2019 r. o godzinie 12.00 (IV piętro BU KUL). Wystawa będzie czynna do 2 lutego 2020 roku.