wyklad_ChwistekMuzeum KUL oraz Instytut Historii Sztuki KUL serdecznie zapraszają na kolejny wykład towarzyszący wystawie: „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni. Kolekcja mistrzów Krzysztofa Musiała, która eksponowana jest w Muzeum KUL. Wykład wygłosi dr Marcin Pastwa (Katedra Historii Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej KUL), a jego bohaterem będzie Zbyt wiele rzeczywistości - Leon Chwistek i Formiści. Wydarzenie odbędzie się 14 maja 2018 r. o godz. 17.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

Wydział Filozofii zaprasza na Otwarte Seminarium w ramach Wykładów im. Stanisława Kamińskiego. Seminarium "Why computer science needs philosophy?" poprowadzi prof. Barry Smithjeden z najbardziej wpływowych współczesnych filozofów, a odbędzie się ono w poniedziałek, 14 maja 2018 r. o godz. 13.30 W Gmachu Głównym, sala  GG-208.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów pt. Applied Ontology. An Introduction  odbędzie się w dniach 14-18 maja 2018 r., a poprowadzi ją Professor Barry Smith (Department of Philosophy - University at Buffalo, USA).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.