bloodUczelniany Samorząd Studentów KUL, Centrum Krwiodawstwa, Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na akcję zbierania krwi "100 litrów na 100- lecie KUL", która odbędzie się 16 maja 2018 r. w godz. 8.00-14.00 w Atrium Collegium Norvidianum.

15.05.2018 - 16.05.2018

Dzień Chiński na KUL

Plakat_na_Dzien_Chinski_2018Koło Naukowe Studentów Sinologii zaprasza na Dzień Chiński na KUL, który odbędzie się 16 maja 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 216 o godz. 10.00.

W programie wydarzenia przewidziano: ciekawe prelekcje, taniec smoka, pokaz Taichi, gry i konkursy.

ba_wprowadzenie_afisz_a3_16Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium" zaprasza na promocję publikacji "Wprowadzenie do Biblii Aramejskiej", autorstwa ks. prof. Mirosława Wróbla. Wydarzenie odbędzie się 16 maja 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 408 o godz. 17.00.

W spotkaniu udział wezmą: ks. abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski, ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor KUL, Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski, ks. dr Paweł Rytel - Andrianik, Rzecznik prasowy KEP, dr hab. Małgorzata Nowak - Barcińska, dyrektor IFP KUL oraz ks. prof. Mirosław Wróbel, dyrektor i redaktor projektu Biblia Aramejska.

11.05.2018 - 07.06.2018

Akcja "Selfie dla życia"

selfie_dla_zycia"Selfie dla Życia" to akcja w ramach której za każde zrobione selfie umieszczone w mediach społecznościowych z hasztagiem #Dziękujężeżyję, zostanie przekazana  złotówka na rzecz funduszu "Dobrze że Żyjesz!".  Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane potrzebującym dzieciom.

Akcja poprzedza zaplanowany na 10 czerwca 2018 r. Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 mszą św. w Kościele Akademickim KUL. Po eucharystii nastąpi przemarsz na Plac Zamkowy połączony z piknikiem rodzinnym.

Akcja "Selfie dla Życia" ma wymiar ogólnoświatowy, każdy może wziąć w niej udział. Finałem akcji będzie stworzenie wirtualnego serca z nadesłanych zdjęć.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

img_7889 "Media-Kościół-Dialog" to tytuł debaty, która odbędzie się w ramach cyklu Ekumeniczny Lublin. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie 2 grudnia 2020 o godz. 18.00. W debacie wezmą udział rzecznicy prasowi Kościołów- ks. dr Leszek Gęsiak SJ (Kościół Rzymskokatolicki), Agnieszka Godfrejów-Tarnogóska (Kościół Ewangelicko-Agusburski), dk.  dr Łukasz Leonkiewicz (Kościół Prawosławny) oraz ks. dr hab. Krzysztof Marcyński SAC (UKSW). Spotkanie poprowadzi ks. dr hab. Sławomir Pawłowski, prof. KUL. Debata będzie transmitowana online na stronie: http://ekumenizmlublin.pl.