15.05.2018 - 16.05.2018

Dzień Chiński na KUL

Plakat_na_Dzien_Chinski_2018Koło Naukowe Studentów Sinologii zaprasza na Dzień Chiński na KUL, który odbędzie się 16 maja 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 216 o godz. 10.00.

W programie wydarzenia przewidziano: ciekawe prelekcje, taniec smoka, pokaz Taichi, gry i konkursy.

Wydział Matematyki i Architektury Krajobrazu KUL zaprasza na wykład, który wygłosi prof. Ilya Sinitsky (Gordon College of Education, Haifa)  zatytułowany „Change and Invariance as a Tool in Elementary and Advanced Mathematics”. Wydarzenie odbędzie się 16 maja 2018 r. o godz. 13.20 w budynku WMiAK (ul. Konstantynów 1H), sala WMP - 118.

ba_wprowadzenie_afisz_a3_16Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium" zaprasza na promocję publikacji "Wprowadzenie do Biblii Aramejskiej", autorstwa ks. prof. Mirosława Wróbla. Wydarzenie odbędzie się 16 maja 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 408 o godz. 17.00.

W spotkaniu udział wezmą: ks. abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski, ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor KUL, Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski, ks. dr Paweł Rytel - Andrianik, Rzecznik prasowy KEP, dr hab. Małgorzata Nowak - Barcińska, dyrektor IFP KUL oraz ks. prof. Mirosław Wróbel, dyrektor i redaktor projektu Biblia Aramejska.

bloodUczelniany Samorząd Studentów KUL, Centrum Krwiodawstwa, Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na akcję zbierania krwi "100 litrów na 100- lecie KUL", która odbędzie się 16 maja 2018 r. w godz. 8.00-14.00 w Atrium Collegium Norvidianum.

Teoria i praktyka muzyki kościelnejInstytut Muzykologii KUL zaprasza na międzynarodową konferencję naukową Teoria i praktyka muzyki kościelnej. Tradycja i współczesność”, która odbędzie się 16-17 maja 2018 r.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów pt. Applied Ontology. An Introduction  odbędzie się w dniach 14-18 maja 2018 r., a poprowadzi ją Professor Barry Smith (Department of Philosophy - University at Buffalo, USA).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

11.05.2018 - 07.06.2018

Akcja "Selfie dla życia"

selfie_dla_zycia"Selfie dla Życia" to akcja w ramach której za każde zrobione selfie umieszczone w mediach społecznościowych z hasztagiem #Dziękujężeżyję, zostanie przekazana  złotówka na rzecz funduszu "Dobrze że Żyjesz!".  Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane potrzebującym dzieciom.

Akcja poprzedza zaplanowany na 10 czerwca 2018 r. Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 mszą św. w Kościele Akademickim KUL. Po eucharystii nastąpi przemarsz na Plac Zamkowy połączony z piknikiem rodzinnym.

Akcja "Selfie dla Życia" ma wymiar ogólnoświatowy, każdy może wziąć w niej udział. Finałem akcji będzie stworzenie wirtualnego serca z nadesłanych zdjęć.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Trzy możliwości zgłoszenia swojego udziału na wybrany punkt programu i

lub czas adoracji (na każde 30 min możliwość zapisania dla 23 osob w/g

obecnych norm dla Kościoła DA co może to ulec zmianie)

1. On-line : REJESTRACJA

Uwaga : aby wpisać się na kilka punktów programu należy wypełnić odzielne zgłoszenia)

2. Telefonicznie codziennie od poniedziałku 25 maja do piatku 29 maja w godz. Od 12.00 do 20.00 na 798 771 717.

3. Osobiście, przed każdą mszą wieczorną przed Kościołem u oo. Jezuitów.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.