ba_wprowadzenie_afisz_a3_16Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium" zaprasza na promocję publikacji "Wprowadzenie do Biblii Aramejskiej", autorstwa ks. prof. Mirosława Wróbla. Wydarzenie odbędzie się 16 maja 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 408 o godz. 17.00.

W spotkaniu udział wezmą: ks. abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski, ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor KUL, Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski, ks. dr Paweł Rytel - Andrianik, Rzecznik prasowy KEP, dr hab. Małgorzata Nowak - Barcińska, dyrektor IFP KUL oraz ks. prof. Mirosław Wróbel, dyrektor i redaktor projektu Biblia Aramejska.

15.05.2018 - 16.05.2018

Dzień Chiński na KUL

Plakat_na_Dzien_Chinski_2018Koło Naukowe Studentów Sinologii zaprasza na Dzień Chiński na KUL, który odbędzie się 16 maja 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 216 o godz. 10.00.

W programie wydarzenia przewidziano: ciekawe prelekcje, taniec smoka, pokaz Taichi, gry i konkursy.

Wydział Matematyki i Architektury Krajobrazu KUL zaprasza na wykład, który wygłosi prof. Ilya Sinitsky (Gordon College of Education, Haifa)  zatytułowany „Change and Invariance as a Tool in Elementary and Advanced Mathematics”. Wydarzenie odbędzie się 16 maja 2018 r. o godz. 13.20 w budynku WMiAK (ul. Konstantynów 1H), sala WMP - 118.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów pt. Applied Ontology. An Introduction  odbędzie się w dniach 14-18 maja 2018 r., a poprowadzi ją Professor Barry Smith (Department of Philosophy - University at Buffalo, USA).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.