konferencja_historykow_zakonnychOśrodek Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce zaprasza na 47. ogólnopolską konferencję historyków zakonnych "Vivunt in memoria prof. Jerzy Kłoczowski", która odbędzie się 18 maja 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 113  o godz. 9.30. Konferencję poprzedzi msza św. w Kościele Akademickim KUL o godz. 8.00.

Zjazd studentów muzykologii

Koło Naukowe Studentów Muzykologii KUL zaprasza na X Ogólnopolski Zjazd Studentów Muzykologii, który odbędzie się 17-19 maja 2018 r.

11.05.2018 - 07.06.2018

Akcja "Selfie dla życia"

selfie_dla_zycia"Selfie dla Życia" to akcja w ramach której za każde zrobione selfie umieszczone w mediach społecznościowych z hasztagiem #Dziękujężeżyję, zostanie przekazana  złotówka na rzecz funduszu "Dobrze że Żyjesz!".  Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane potrzebującym dzieciom.

Akcja poprzedza zaplanowany na 10 czerwca 2018 r. Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 mszą św. w Kościele Akademickim KUL. Po eucharystii nastąpi przemarsz na Plac Zamkowy połączony z piknikiem rodzinnym.

Akcja "Selfie dla Życia" ma wymiar ogólnoświatowy, każdy może wziąć w niej udział. Finałem akcji będzie stworzenie wirtualnego serca z nadesłanych zdjęć.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

ekslibris-_plakat Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na wystawę "Exlibris i mała forma graficzna", która prezentuje prace pana Czesława Wosia, grafika specjalizującego się w tworzeniu ekslibrisów w technice akwaforty. Wystawa przedstawia realizacje artysty z różnych okresów jego twórczości, głównie o tematyce religijnej. Obok dzieł samego autora na wystawie można obejrzeć również prace studentów KUL. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki w holu przed Czytelnią Ogólną  od 5 czerwca do 14 sierpnia 2019 r.

Szkoła Letnia Języka i Kultury PolskiejW tym roku już po raz czterdziesty szósty na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywają się zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Od 1 lipca do końca sierpnia ponad 170 uczestników z 40 krajów będzie zgłębiać tajniki języka polskiego i poznawać kulturę naszego kraju.

Pielgrzymka Akademicka3 sierpnia 2019r., pod hasłem „W mocy Ducha Świętego", wyruszy na szlak Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tradycyjnie na pątniczy szlak wyruszy również namiotowa Grupa Akademicka „9”, w której pielgrzymują studenci, absolwenci, wykładowcy, pracownicy z wszystkich lubelskich uczelni i sympatycy.

Zapisy do 25 lipca u duszpasterzy akademickich KUL, w następnych dniach przed Archikatedrą Lubelską w godz. 10.00-17.00.

Więcej informacji na stronie Duszpasterstwa Akademickiego

Obóz Duszpasterstwa Akademickiego 2018Duszpasterstwo Akademickie KUL organizuje obóz studencki w miejscowości Małe Ciche w Tatrach w terminie 1-11 września 2019 r. Termin zgłoszeń upływa 15 sierpnia 2018 r.

Światło i mrokMuzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza na wernisaż wystawy „Światło i mrok” 50 lat Sceny Plastycznej KUL. Wernisaż odbędzie się 28 lipca o godz. 18.00 w Galerii Wystaw Czasowych (Kazimierz Dolny, Rynek 19). Wystawa będzie czynna do 8 września 2019 r.