Rektor i Senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. Alvinowi Plantindze, która odbędzie się w czwartek 23 maja 2019 r., o godz. 11.00 w Sali Senatu KUL (Gmach Główny, s. 208). W imieniu Laureata wyróżnienie odbierze córka Jane Plantinga-Pauw.

plakat_dysputy_2019 Katedra Metafizyki KUL i Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na „Dysputy metafizyczne wokół myśli Mieczysława Alberta Krąpca”, które odbędą się 23 maja 2019 r. w Gmachu Głównym KUL, sala GG-38. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00. Dysputa dotyczy istnienia: źródeł problematyki istnienia w filozofii, roli istnienia w bycie, poznania istnienia, terminu „istnienie”, sądu o istnieniu.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Ośrodek Badań nad Twórczością C. Norwida KUL oraz Fundacja Norwidowska  zapraszają na konferencję z cyklu "Colloquia Norwidiana XVI" pt. Vade-mecum. Wydarzenie  odbędzie się w dniach 22-25 maja 2019 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym, o godz. 9.00.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.