satyra_religijna_plakat Katedra Prawa Wyznaniowego KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną "Satira religiosa - aspetti giuridici", która odbędzie się 27 maja 2019 r. w Gmachu Głównym, sala GG - 137 o godz. 11.00. Obrady konferencji będą prowadzone w języku włoskim i angielskim.

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Religion, Science, and Ethics: Catholic Perspectives” odbędzie się 27-31 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Brendan Sweetman (Department of Philosophy, Rockhurst University. Kansas City, Missouri, President Gabriel Marcel Society).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

Szkoła Letnia Języka i Kultury PolskiejW tym roku już po raz czterdziesty szósty na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywają się zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Od 1 lipca do końca sierpnia ponad 170 uczestników z 40 krajów będzie zgłębiać tajniki języka polskiego i poznawać kulturę naszego kraju.

Światło i mrokMuzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza na wernisaż wystawy „Światło i mrok” 50 lat Sceny Plastycznej KUL. Wernisaż odbędzie się 28 lipca o godz. 18.00 w Galerii Wystaw Czasowych (Kazimierz Dolny, Rynek 19). Wystawa będzie czynna do 8 września 2019 r.

Ex thesauroBiblioteka Uniwersytecka KUL oraz Muzeum Zamek w Łańcucie zapraszają na wystawę Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. W Wielkiej Jadalni zamku łańcuckiego pokazane zostaną unikatowe zbiory, na co dzień przechowywane w zamkniętych magazynach – rękopisy, stare druki, zbiory kartograficzne i muzyczne.

Otwarcie wystawy będzie miało miejsce 2 sierpnia o godzinie 17.00. Ekspozycję będzie można oglądać do 1 września 2019 roku.

03.09.2019 - 08.09.2019

III Letnia Szkoła Kognitywistki

2019_letnia-szkola-kognitywistyki_plakat Zapraszamy na III Letnią Szkołę Kognitywistyki odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 4-7 września 2019 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Umysł w kulturze".

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.