W ramach  tegorocznej edycji Stanisław Kamiński Memorial Lectures Wydział Filozofii zaprasza do udziału w otwartym seminarium, które poprowadzi prof. Steve Fuller zatytułowanym Does the ‘Unity of Humanity’ Make Sense as a Concept Anymore? [Czy koncepcja „jedności ludzkości” ma jeszcze jakiś sens?], które rozpocznie się 11 maja 2020 r. o godz. 15.00.

Rejestracja uczestnictwa

Ze względów organizacyjnych umożliwiamy aktywne uczestnictwo tym, którzy dokonają uprzedniej rejestracji.

Formularz rejestracyjny:

„The History of Philosophy as Told from the Future” Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „The History of Philosophy as Told from the Future” w dniach 11-16 maja 2020 r. poprowadzi prof. Steve Fuller (University of Warwick). Wykłady odbędą się online.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl