Festiwal Organowy - Ewangelicka 1Kościół Ewangelicko-Augsburski (ul. Ewangelicka 1) zaprasza na piątą edycję Festiwalu Organowego, pt. „Dlaczego ewangelicka?”. W kolejne niedziele maja, o godz. 17.00, grać będą: Michał Markuszewski, Ewelina Bachul, Marek Pilch, Filip Presseisen. Nad całością czuwać będzie kierownik artystyczny festiwalu - dr Adam Załęski.

W tym roku motywem przewodnim festiwalu będzie tożsamość ewangelicka oraz dialog (rozumiany szeroko, nie tylko w aspekcie międzywyznaniowym). Podczas koncertów zabrzmią różne opracowania pieśni ewangelickiej skomponowane w tej samej lub różnych epokach, jak również spontanicznie przedstawione improwizacje strof chorału brzmiących od wieków w niedzielnych nabożeństwach.

Z uwagi na obostrzenia epidemiczne na uczestnictwo w koncertach obowiązują wcześniejsze zapisy: link do zapisów na koncerty

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 17 października 2021.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.