Koło Naukowe Studentów Kulturoznawstwa KUL zaprasza na piąte spotkanie w ramach cyklu „Inspirujące spotkania – kreatywne warsztaty”, podczas którego zostanie wyświetlony film Woody’ego Allena „Zelig”. Wstęp do filmu wygłosi dr Agnieszka Żuk z Katedry Teorii Kultury i Sztuki KUL. Wydarzenie odbędzie się 16 marca 2016 r. o godz. 17.30 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-213.

Instytut Jana Pawła II KUL w ramach Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II w roku 2016 zaprasza na referat i dyskusję Literatura wobec dwudziestu wieków chrześcijaństwa. Referat wygłosi prof. dr hab. Mirosława Ołdakowska-Kuflowa, Kierownik Katedry Literatury Współczesnej KUL. Spotkanie odbędzie się 16 marca 2016 r. w sali C-220 (Kolegium Jana Pawła II) o godz. 17.00

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

Jedenasty wykład w cyklu, zatytułowany Kolonie artystyczne - między arkadią a rzeczywistością wygłosi Dorota Seweryn-Puchalska 16 marca 2016 r. o godz. 17.00 MBP, Gmach Centrum Kultury, Lublin ul. Peowiaków 12.

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.