Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na kolejny wykład otwarty o historii i kulturze Irlandii z cyklu Understanding Ireland. Siódmy wykład „A tragedy of European concern – Sean Lester’s role in the conflict between the League of Nations, Poland and Danzig’s nazi senate, 1934-1937” wygłosi dr Paul McNamara 1 marca 2017 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

przedszkoliadaPo raz pierwszy w historii Lublin odwiedzi Grupa Azoty Przedszkoliada Tour czyli cykl imprez o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków. Współorganizatorem lubelskiej edycji wydarzenia jest KUL, a odbędzie się ono 1 marca 2017 r. w hali sportowej Uniwersytetu przy ul. Konstantynów 1G. Pierwsza tura gier i zabaw dla przedszkolaków rozpocznie się o godz. 9.00, a kolejna o godz. 13.00.

26.02.2017 - 13.03.2017

Wystawa "Margarita Philosophica"

Margarita PhilosophicaInstytut Kulturoznawstwa oraz Biblioteka Uniwersytecka KUL zapraszają na wernisaż wystawy "Margarita Philosophica", który odbędzie się 27 lutego 2016 r. o godz. 13.00 w Atrium Collegium Norwidianum. Wystawa potrwa do 13 marca, a będzie można na niej obejrzeć reprodukcje drzeworytów z jednego z najcenniejszych starodruków znajdujących się w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej KUL, pochodzącego początku XVI wieku dzieła "Margarita Philosophica" Gregora Reisch'a.

powtórki przed maturąPo raz kolejny startują Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą. To doskonała okazja, aby uporządkować i utrwalić wiedzę m.in. z języka polskiego, matematyki czy języków obcych. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować. Powtórki rozpoczynają się w sobotę 11 marca 2017 r.

żłobekDzięki współpracy KUL oraz Żłobka Szczęśliwych Maluchów na przełomie maja i czerwca 2017 r. ruszy kolejna placówka dla dzieci pracowników i studentów KUL. Drugi oddział żłobka powstanie przy ul. Kryształowej 13 w Lublinie, a będzie mogło z niego korzystać 35 dzieci. Rekrutacja do placówki potrwa do 15 marca 2017 r. To kolejny element polityki prorodzinnej sukcesywnie wdrażanej na Uniwersytecie.

konkurs oratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 14 marca 2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.