26.02.2017 - 13.03.2017

Wystawa "Margarita Philosophica"

Margarita PhilosophicaInstytut Kulturoznawstwa oraz Biblioteka Uniwersytecka KUL zapraszają na wernisaż wystawy "Margarita Philosophica", który odbędzie się 27 lutego 2016 r. o godz. 13.00 w Atrium Collegium Norwidianum. Wystawa potrwa do 13 marca, a będzie można na niej obejrzeć reprodukcje drzeworytów z jednego z najcenniejszych starodruków znajdujących się w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej KUL, pochodzącego początku XVI wieku dzieła "Margarita Philosophica" Gregora Reisch'a.

powtórki przed maturąPo raz kolejny startują Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą. To doskonała okazja, aby uporządkować i utrwalić wiedzę m.in. z języka polskiego, matematyki czy języków obcych. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować. Powtórki rozpoczynają się w sobotę 11 marca 2017 r.

żłobekDzięki współpracy KUL oraz Żłobka Szczęśliwych Maluchów na przełomie maja i czerwca 2017 r. ruszy kolejna placówka dla dzieci pracowników i studentów KUL. Drugi oddział żłobka powstanie przy ul. Kryształowej 13 w Lublinie, a będzie mogło z niego korzystać 35 dzieci. Rekrutacja do placówki potrwa do 15 marca 2017 r. To kolejny element polityki prorodzinnej sukcesywnie wdrażanej na Uniwersytecie.

konkurs oratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 14 marca 2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 1 października 2021.

219428345_4378587835532291_7611735420892555248_n Biuro Karier KUL w ramach Letniej Akademii Kompetencji zaprasza na webinar "Praktycznie o talentach - dlaczego warto budować swoje życie zawodowe w oparciu o mocne strony i naturalny potencjał", który odbędzie się 28 lipca 2021 roku o godz. 11.00. Spotkanie poprowadzi Agata Węgier-Ciornei, Coach Mocnych stron i talentów Gallupa, Trener biznesu, Life&Business Coach EMCC, Riess Profile Master, Konsultant.

Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zgłosić chęć udziału w webinarze.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.