W  dniach 16-18 marca 2017 r. w KUL odbędzie się etap finałowy XL Olimpiady Języka Francuskiego. Pierwszego dnia uczestnicy wezmą udział w egzaminie pisemnym, natomiast drugiego odbędzie się część ustna olimpiady.

logistyka podrozy apostołówZarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na kolejne posiedzenie naukowe z referatem mgra Adama Maińskiego (UMCS) "Logistyka podróży Apostołów", który odbędzie się 16 marca 2017 r. o godz.18.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-245.

rusinek16 marca 2017 r. gościem KUL-owskich spotkań literackich będzie literaturoznawca, tłumacz, pisarz i wykładowca akademicki dr hab. Michał Rusinek. Jego wieczór autorski „Wszystko (nad)zwyczajne. Michał Rusinek - rozmowa o Wisławie Szymborskiej i literaturze” odbędzie się o godz. 18.00 w Gmachu Głównym KUL, GG-208. Prowadzenie - dr Małgorzata Peroń, Instytut Filologii Polskiej KUL. Na spotkanie zaprasza Towarzystwo Przyjaciół KUL.

14.03.2017 - 09.04.2017

Wielkopostna akcja charytatywna

wielkopostna zbiórka charytatywnaWielki Post to czas, kiedy społeczność KUL włącza się w dzieła charytatywne. Tym razem chcemy kontynuować rozpoczętą podczas ostatniego Adwentu akcję pomocy dla Dziennego Centrum dla Dzieci i Młodzieży w gruzińskim mieście Kutaisi.

Datki na pomoc dla świetlicy będą zbierane do puszek ustawionych przy portierniach i w Dziale Komunikacji KUL (GG-103). Akcja potrwa do 9 kwietnia 2017 r.

Już po raz trzeci mury naszego Uniwersytetu będę gościć uczestników olimpiady języka łacińskiego na szczeblu centralnym (15-17 marca 2017 r.). W konkursie weźmie udział 44 uczniów ze szkół średnich z całej Polski. Uczestnicy finału najpierw zmierzą się z tłumaczeniem oryginalnego tekstu łacińskiego, a następnie najlepsi z nich wezmą udział w rozmowie z jury sprawdzającej znajomość kultury antycznej. Życzymy powodzenia!

wystawaKatedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na wystawę „Dawniej obcy, dziś sąsiedzi. Polsko-irlandzkie spotkania na przestrzeni wieków”. Wystawa jest dostępna w dniach 14-31 marca 2017 r.  w holu Collegium Norwidianum.

sw_patrykKatedra Filologii Celtyckiej we współpracy z Ambasadą Irlandii oraz Fundacją Kultury Irlandzkiej serdecznie zapraszają na obchody Dnia Św. Patryka (14-18 marca 2017 r.), które są częścią ogólnopolskiego Festiwalu Świętego Patryka odbywającego się pod patronatem Ambasady Irlandii pod hasłem „Baw się jak w Irlandii”.

powtórki przed maturąPo raz kolejny startują Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą. To doskonała okazja, aby uporządkować i utrwalić wiedzę m.in. z języka polskiego, matematyki czy języków obcych. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować. Powtórki rozpoczynają się w sobotę 11 marca 2017 r.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.