prof. BartyzelAkademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej "Vade Mecum" zaprasza na spotkanie z prof. Jackiem Bartyzelem "Demokracja. Kryzys par excellence", poświęcone procesom kryzysów demokracji w historii i współczesnym świecie, które odbędzie się w czwartek 23 marca 2017 r. o godz. 18:30 w Collegium Norwidianum, sala CN-107.

Katedra Języka Mediów i Komunikacji Społecznej KUL, Zakład Komunikacji Społecznej UMCS oraz Polskie Towarzystwo Retoryczne zapraszają na III Ogólnopolską Konferencję poświęconą Igrzyskom Olimpijskim "Od Seulu do Rio. Igrzyska Olimpijskie w mediach masowych: 1988-2016" (sport, retoryka, wartości, polityka, ekonomia, kultura). Konferencja odbędzie się w Zamościu w dniach 23-24 marca 2017 r.

olimpiada teologii katolickiejKUL będzie gospodarzem finału XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej. W tym roku etap finałowy odbędzie się w dniach 23-25 marca. Wezmą w nim udział uczniowie szkół średnich z całej Polski - z każdej diecezji do finału zakwalifikowały się trzy osoby, które zdobyły największą ilość punktów na etapach diecezjalnych.

Cerkwie i ikony ŁemkowszczyznyKatedra Historii Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej Instytutu Historii Sztuki KUL, Zarząd Oddziału Lubelskiego Stowarzyszenia Historyków Sztuki oraz wydawnictwo Libra zapraszają zainteresowanych sztuką cerkiewną na wykład "Cerkwie i ikony Łemkowszczyzny”, który wygłosi  Jarosław Giemza, historyk sztuki, absolwent KUL, pracownik Działu Sztuki Cerkiewnej w Muzeum-Zamek w Łańcucie. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 23 marca 2017 r. w Gmachu Głównym KUL, sala GG-245 o godz. 17.00 i będzie połączony z promocją książki o tym samym tytule.

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

14.03.2017 - 09.04.2017

Wielkopostna akcja charytatywna

wielkopostna zbiórka charytatywnaWielki Post to czas, kiedy społeczność KUL włącza się w dzieła charytatywne. Tym razem chcemy kontynuować rozpoczętą podczas ostatniego Adwentu akcję pomocy dla Dziennego Centrum dla Dzieci i Młodzieży w gruzińskim mieście Kutaisi.

Datki na pomoc dla świetlicy będą zbierane do puszek ustawionych przy portierniach i w Dziale Komunikacji KUL (GG-103). Akcja potrwa do 9 kwietnia 2017 r.

wystawaKatedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na wystawę „Dawniej obcy, dziś sąsiedzi. Polsko-irlandzkie spotkania na przestrzeni wieków”. Wystawa jest dostępna w dniach 14-31 marca 2017 r.  w holu Collegium Norwidianum.

powtórki przed maturąPo raz kolejny startują Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą. To doskonała okazja, aby uporządkować i utrwalić wiedzę m.in. z języka polskiego, matematyki czy języków obcych. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować. Powtórki rozpoczynają się w sobotę 11 marca 2017 r.

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

Powtórki przed maturąJuż wkrótce rozpocznie się kolejna edycja Uniwersyteckich Powtórek Przed Maturą. To doskonała okazja, aby uzupełnić lub usystematyzować swoją wiedzę pod okiem wykładowców akademickich. Bezpłatne zajęcia będą odbywać się w pięć kolejnych piątków i sobót marca oraz kwietnia, tj.: 6-7, 13-14, 20-21, 27-28 marca oraz 3-4 kwietnia 2020 r. W ofercie znajdą się zajęcia z niemal wszystkich przedmiotów maturalnych. Zapisy za pośrednictwem strony internetowej Uniwersytetu Otwartego KUL ruszają w środę 12 lutego o godz. 15:00!

Harmony RyczekCentrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Muzeum KUL zapraszają na wystawę prac znanego fotografa oraz absolwenta KUL Marcina Ryczka. Wystawę „Harmony” w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia będzie można oglądać do 5 maja 2020 r., a jej otwarcie zaplanowano 21 lutego 2020 r. o godz. 17.00.

Prace Marcina Ryczka to seria minimalistycznych, operujących symbolami fotografii. Ich przewodnia myśl to minimum formy, maksimum treści. Tytułowa Harmonia nawiązuje do formy, treści i procesu tworzenia prezentowanych fotografii. Temat jest wielowymiarowy, odnosi się do wolności, duchowości, relacji człowiek-natura.

VIII Ogólnopolski Konkurs Logiczny. ZaproszenieWydział Filozofii zaprasza do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Logicznym.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i odbywa się corocznie w dwóch etapach. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 1 marca 2020 r.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie Konkursu konkurslogiczny.kul.pl.

20200226_162203_0000 Koło Naukowe Teologów KUL zaprasza na 52. Tydzień Eklezjologiczny który odbędzie się w dn. 2-4 marca 2020 r. Tegoroczne hasło brzmi "Spory w Kościele". Wydarzenie odbędzie się w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.