Katedra Języka Mediów i Komunikacji Społecznej KUL, Zakład Komunikacji Społecznej UMCS oraz Polskie Towarzystwo Retoryczne zapraszają na III Ogólnopolską Konferencję poświęconą Igrzyskom Olimpijskim "Od Seulu do Rio. Igrzyska Olimpijskie w mediach masowych: 1988-2016" (sport, retoryka, wartości, polityka, ekonomia, kultura). Konferencja odbędzie się w Zamościu w dniach 23-24 marca 2017 r.

olimpiada teologii katolickiejKUL będzie gospodarzem finału XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej. W tym roku etap finałowy odbędzie się w dniach 23-25 marca. Wezmą w nim udział uczniowie szkół średnich z całej Polski - z każdej diecezji do finału zakwalifikowały się trzy osoby, które zdobyły największą ilość punktów na etapach diecezjalnych.

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

14.03.2017 - 09.04.2017

Wielkopostna akcja charytatywna

wielkopostna zbiórka charytatywnaWielki Post to czas, kiedy społeczność KUL włącza się w dzieła charytatywne. Tym razem chcemy kontynuować rozpoczętą podczas ostatniego Adwentu akcję pomocy dla Dziennego Centrum dla Dzieci i Młodzieży w gruzińskim mieście Kutaisi.

Datki na pomoc dla świetlicy będą zbierane do puszek ustawionych przy portierniach i w Dziale Komunikacji KUL (GG-103). Akcja potrwa do 9 kwietnia 2017 r.

wystawaKatedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na wystawę „Dawniej obcy, dziś sąsiedzi. Polsko-irlandzkie spotkania na przestrzeni wieków”. Wystawa jest dostępna w dniach 14-31 marca 2017 r.  w holu Collegium Norwidianum.

powtórki przed maturąPo raz kolejny startują Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą. To doskonała okazja, aby uporządkować i utrwalić wiedzę m.in. z języka polskiego, matematyki czy języków obcych. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować. Powtórki rozpoczynają się w sobotę 11 marca 2017 r.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.