18.03.2018 - 20.03.2018

Konferencja "Polszczyzna stulecia"

Polszczyna stuleciaKatedra Języka Polskiego KUL oraz Wydział Historyczno-Filologiczny Towarzystwa Naukowego KUL zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Polszczyzna stulecia”, która odbędzie się 19-20 marca 2018 r. w Gmachu Głównym, sala 09.

Program

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.