kul_plakat_2019_rosja_konkurs1-1Instytut Filologii Słowiańskiej KUL organizuje po raz   VIII Konkurs Wiedzy o Rosji (język- kultura- historia-  realia). Tegoroczne zmagania rozpoczną się 22 marca 2019 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 113.  Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich, którzy uczą się języka rosyjskiego oraz  interesują się kulturą rosyjską.

Droga KrzyżowaZapraszamy na II Męską Drogę Krzyżową na Poczekajce, która odbędzie się w piątek 22 marca 2019 r. Nabożeństwu będzie przewodniczył Prorektor ds. studentów i kontaktów międzynarodowych KUL ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL.  Rozpocznie się ono o godz. 19.15 poświęceniem kaplicy w Męskim Domu Studenckim.

skarby_biblioteki_paaac_krasinskich_01_2_3 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do obejrzenia wystawy "Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL", tym razem w formie multimedialnej, w arkadach Pałacu Krasińskich w Warszawie. Wystawa będzie prezentowana codziennie po godz. 18.00 do 3 kwietnia 2019 r.

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

II Obchody  Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie,Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na II Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie, które odbędą się od 27 stycznia do 1 lutego 2020 r.

zmartwychwstancy-1 Centrum Ucrainicum KUL, Kuria Generalna Zmartwychwstańców w Rzymie, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie oraz Fundacja Kisiela  zapraszają na międzynarodową konferencję naukową "Praca dla chrześcijańskiego Wschodu. Księża Zmartwychwstańcy wobec obrządku greckokatolickiego". Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia 2020 r. o godz. 9.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-925

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.