Już po raz trzeci Centrum Edukacyjno-Kongresowe KUL w Tomaszowie Lubelskim będzie gościć uczestników Wschodniego Forum Samorządowo-Gospodarczego. Tematem tegorocznej konferencji, która odbędzie się 6–7 października, będą „Narzędzia współpracy transgranicznej i rozwoju gospodarczego Polski i Ukrainy”. W Forum, które organizuje KUL wraz z miastem Tomaszów Lubelski, weźmie udział Adam Hamryszczak - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Małgorzata Sadurska – Członek Zarządu PZU S.A. oraz około 150 samorządowców, przedsiębiorców oraz naukowców z Polski i Ukrainy. Konferencję patronatem objęli: Ministerstwo Rozwoju, Wojewoda Lubelski oraz Marszałek Województwa Lubelskiego.

Program

Instytut Filologii Klasycznej KUL zaprasza na konferencję „Antyczne źródła i ich współczesne interpretacje”, która odbędzie się 6-7 października 2017r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

Program

gorsetScena Plastyczna KUL przygotowała już 22 w swej historii spektakl. Nosi on tytuł „Gorset”, a muzykę do niego skomponował Paweł Odorowicz. Jego lubelska premiera będzie miała miejsce 6 października 2017 r. o godz. 18.00 w Centrum Spotkania Kultur w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Konfrontacje Teatralne.

Lublin w biblioteceBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę „Lublin w Bibliotece, Biblioteka w Lublinie: wystawa z okazji 700-lecia Lublina”. Ekspozycja ma na celu przybliżenie 700-letniej historii miasta na podstawie zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej oraz ukazanie związków Uniwersytetu i Biblioteki z Lublinem. Wystawa znajduje się w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.) BU KUL ul. Chopina 27. Ekspozycję można zwiedzać w godzinach pracy Biblioteki do 30 października 2017 r.

05.10.2017 - 08.10.2017

Obchody XVII Dnia Papieskiego

Dzień Papieski 2017Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia zaprasza na lubelskie obchody XVII Dnia Papieskiego, którego hasło brzmi "Idźmy naprzód z nadzieją”. W jego trakcie zbierane będą środki na fundusz stypendialny Fundacji, która swoją pomocą obejmuje prawie 2300 młodych ludzi, pochodzących z niezamożnych rodzin. Wśród nich są również studenci KUL.

KEPPo raz pierwszy w historii w Lublinie odbyły się obrady Konferencji Episkopatu Polski. 377. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski trwało 13 i 14 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskigo Jana Pawła II. Wydarzenie to wpisuje się w obchody 100. rocznicy utworzenia KUL i poprzedzi uroczystą inaugurację setnego roku akademickiego, która będzie miała miejsce w niedzielę 15 października br.

Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na wystawę „James Joyce – Życie i Twórczość”. Wystawa przedstawia sylwetkę jednego z najwybitniejszych pisarzy irlandzkich. Znajdziemy w niej informacje na temat życiorysu pisarza, rodzinnych dziejów, podróży, wpływów innych pisarzy na jego twórczość oraz jego wpływu na światową literaturę.

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od 18 września do 7 października 2017 r. w holu głównym Collegium Norwidianum.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.