Godziny otwarcia Muzeum KUL

Polska-UkrainaInstytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra" zapraszają na międzynarodowe seminarium naukowe „Ukraina, Polska i Rosja w tle: trudna przeszłość, niepewna przyszłość", które odbędzie się 27 października 2017 r. o godz. 11.00  w budynku Instytutu Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL ((ul. Droga Męczenników Majdanka 70, Aula DMMII-134, I. piętro).

konkurs im. zgorzelskiegoInstytut Filologii Polskiej KUL zaprasza na uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Czesława Zgorzelskiego, która odbędzie się 27 października 2017 r. o godz. 11.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031. Celem konkursu jest wyróżnienie najzdolniejszych młodych polonistów, autorów najciekawszych prac magisterskich, i stworzenie bodźca do podejmowania przez nich dalszych prac naukowo-badawczych.Udział w gali zapowiedzieli dziekani i dyrektorzy polonistyk uniwersyteckich,
jurorzy konkursu oraz opiekunowie nagrodzonych prac.

Prawa osób niepełnosprawnychPełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych zaprasza na organizowaną przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  konferencję naukową z okazji 5-lecia ratyfikacji przez Polskę Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych, która odbędzie się 27 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-408.

Papieska Rada Kultury zaprasza 27 października 2017 r. na konferencję pod patronatem Wydziału Filozofii KUL i Roczników Kulturoznawczych KUL pt. Przyszłość ludzkości – wyzwania antropologii. Jej tematem jest konfrontacja zachodniego rozumienia człowieka z najnowszymi wyzwaniami, które przed Zachodem stawia niezrównoważony rozwój demograficzny, technika i ponowoczesna kultura. Konferencja  rozpocznie się o godz. 9.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.

Spotkanie z muzyką iberyjskąKatedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL,  Katedra Językoznawstwa Romańskiego KUL, Instytut Cervantesa w Warszawie, Koło Hiszpańsko-Polskie przy KUL, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz Filharmonia Lubelska zapraszają na koncerty  w ramach Tygodnia Kultury Iberyjskiej (23-27 października 2017 r.).

Sztuka LublinaInstytut Historii Sztuki KUL, Instytut Sztuk Pięknych UMCS oraz Urząd Miasta Lublin zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Sztuka Lublina od średniowiecza do współczesności”, która odbędzie się 26-27 października 2017 r. w Centrum Spotkania Kultur.

24.10.2017 - 04.12.2017

Akcja "Polacy-Rodakom"

Polacy-Rodakom2017Społeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 25 października do 4 grudnia 2017 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

22.10.2017 - 27.10.2017

Tydzień Kultury Iberyjskiej

Tydzień kultury iberyjskiejKatedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL,  Katedra Językoznawstwa Romańskiego KUL, Instytut Cervantesa w Warszawie, Koło Hiszpańsko-Polskie przy KUL, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz Filharmonia Lubelska zapraszają na Tydzień Kultury Iberyjskiej (23-27 października 2017 r.), organizowany z okazji inauguracji hispanistyki - nowego kierunku studiów na KUL. W programie m.in. wykłady i koncerty. Patronat nad wydarzeniem objęły Ambasada Meksyku i Ambasada Argentyny.

Lublin w biblioteceBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę „Lublin w Bibliotece, Biblioteka w Lublinie: wystawa z okazji 700-lecia Lublina”. Ekspozycja ma na celu przybliżenie 700-letniej historii miasta na podstawie zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej oraz ukazanie związków Uniwersytetu i Biblioteki z Lublinem. Wystawa znajduje się w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.) BU KUL ul. Chopina 27. Ekspozycję można zwiedzać w godzinach pracy Biblioteki do 30 października 2017 r.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni

27.01.2021 - 10.02.2021

Zimowa sesja egzaminacyjna

egzaminOd 28 stycznia do 10 lutego 2021 r. trwać będzie zimowa sesja egzaminacyjna. Ze względu na epidemię koronawirusa będzie się ona odbywać w trybie zdalnym.

Wszystkim studentom życzymy sukcesów!

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.