Jacy chrześcijanie świeccy na nasze czasy?Instytut Teologii Duchowości KUL zaprasza na międzynarodowe sympozjum „Jacy chrześcijanie świeccy na nasze czasy", które odbędzie się w ramach XLII Dni Duchowości w poniedziałek, 8 października 2018 r., o godz. 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

konsultacje_obywatelskie_ws Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie zapraszają na konferencję „Jaka będzie przyszłość Europy? Koncepcje i kierunki rozwoju Unii Europejskiej” w ramach konsultacji obywatelskich na temat przyszłości Unii Europejskiej, która odbędzie się 8 października 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

W debacie podczas konferencji udział wezmą:

• prof. Jacek Czaputowicz - Minister Spraw Zagranicznych RP,
  • prof. Andrzej Podraza – Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL,
  • prof. Zbigniew Zaleski – były Poseł do Parlamentu Europejskiego, KUL,
  • prof. Waldemar Paruch – Centrum Analiz Strategicznych w Kancelarii Premiera RP, UMCS.

07.10.2018 - 08.10.2018

Nabór do Chóru KUL

Chór KULJeżeli lubisz śpiewać i chcesz przeżyć niezapomnianą muzyczną przygodę przyjdź na nabór do Chóru Akademickiego KUL. Przesłuchania odbędą się w poniedziałek 8 października 2018 r. w godz. 13.00 – 16.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG 06 (piwnice we frontonie). Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Wykłady kard. MuelleraNa zaproszenie Wydziału Teologii na KUL gości kard. Gerhard Ludwig Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012–2017. W dniach 8-19 października 2018 roku kardynał wygłosi cykl wykładów "Wartości chrześcijańskie a wyzwania współczesności". Wykłady będą prowadzone w języku niemieckim, hiszpańskim, włoskim i angielskim.

Wystawa rysunków prof. Kolo

Wydział Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu zaprasza na wystawę rysunków dr. hab. Sławomira Kolo, prof. KUL oraz posterów prac dyplomowych z lat 2010-2019, która będzie prezentowana w Bibliotece Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu przy ul. Konstantynów 1H. Otwarcie wystawy odbędzie się w środę 11 grudnia 2019 r. o godz. 15.00.

plakaty_kul_2019_tadeusz_styczen_poprawka1 Instytut Jana Pawła II KUL zaprasza na konferencję naukową zatytułowaną "Tożsamość i transcendencja osoby", która odbędzie się 13 grudnia 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Już 13 grudnia w Muzeum KUL  o godz. 15.00 odbędzie się prezentacja odrestaurowanych rzeźb sakralnych. Wystawa potrwa do 20 grudnia 2019 r.

banerek-sztukawedrujac Muzeum KUL zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy "Sztuka Wędrująca", które dobędzie się 15 grudnia 2019 r. o godz. 15.00 w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Wystawa prezentuje najcenniejsze działa sztuki ze zbiorów muzealnych KUL.  Prezentowane zbiory można oglądać do 1 marca 2020.

16.12.2019 - 17.12.2019

Opłatek uniwersytecki

opłatek uniwersytecki 2019Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński wraz z Uczelnianym Samorządem Studentów KUL serdecznie zaprasza na uroczyste spotkanie z okazji Opłatka Uniwersyteckiego, które odbędzie się 17 grudnia 2019 r. o godz. 16.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.