Dział Projektów Międzynarodowych KUL wspólnie z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej zapraszają studentów, doktorantów i pracowników KUL na spotkanie „Dzień z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej”, które odbędzie się 24 października 2018 r. w godz. 11:00 – 14:00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.

Podczas spotkania przedstawiciele NAWA zaprezentują najważniejsze programy dla naukowców i instytucji oraz możliwości promocji polskiego szkolnictwa wyższego za granicą. Zostanie również przedstawiona oferta stypendialna Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego we Florencji przez reprezentanta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Program

Formularz zgłoszeniowy

Specjalizacja Teologii Praktycznej KUL zaprasza na ogólnopolskie sympozjum „Kościół wobec niewierzących”, które odbędzie się 24 października 2018 r. o godz. 9.00 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

Podczas sympozjum odbędzie się uroczystość wręczenia Medalu Signum Universitatis JE Ks. Bp. Wiesławowi Śmiglowi, Biskupowi Toruńskiemu.

Jak przeciwdziałać przyczynom przestępczości Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Stowarzyszenie Solidarności Globalnej zapraszają na ogólnopolską konferencję „Jak przeciwdziałać przyczynom przestępczości w grupach wysokiego ryzyka?”, która odbędzie się 24-25 października 2018 r. Obrady pierwszego dnia będą toczyć się w  Domu Spotkania Caritas Archidiecezji Lubelskiej, a drugiego w Centrum Transferu Wiedzy KUL, aula CTW-113.

Program

Jesienne Dni BiblijneInstytut Nauk Biblijnych KUL zaprasza na Międzynarodowe Jesienne Dni Biblijne, które odbędą się 23-24 października 2018 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114. Tematem sympozjum będzie zmartwychwstanie w Biblii oraz tradycjach pozabiblijnych. Obszar kultury śródziemnomorskiej, w której badać będziemy fenomen i ideę zmartwychwstania,  obejmuje starożytny Egipt, Mezopotamię, Izrael, Grecję oraz Rzym.

Wydział Filozofii KUL serdecznie zaprasza do udziału w cyklu seminariów Consciousness and Cosmos, które w dniach 23-24 października 2018 r. wygłosi prof. Yujin Nagasawa (John Hick Centre for Philosophy of Religion, University of Birmingham, Wielka Brytania). Udział w seminarium jest bezpłatny, wymagana jest tylko internetowa rejestracja uczestnictwa do dnia 20 października br. Po więcej informacji zapraszamy na stronę kul.pl/Nagasawa.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

14.10.2018 - 03.12.2018

XIX Akcja „Polacy-Rodakom”

Polacy-rodakomSpołeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 15 października do 3 grudnia 2018 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.