Spotkanie z Jankiem MeląDuszpasterstwo Akademickie KUL oraz stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zapraszają na spotkanie z podróżnikiem Jankiem Melą. To najmłodszy zdobywca obu biegunów w ciągu jednego roku i równocześnie pierwsza osoba z niepełnosprawnością, która dokonała takiego wyczynu. Spotkanie, które nosi tytuł „Trudności, jako dar od Boga” odbędzie się 9 października 2019 r. o godz. 20.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114. Spotkanie jest jednym z elementów tegorocznego Dnia Papieskiego.

Dzień wcześniej, 8 października, po Mszy św. o godz. 19.00 w Collegium Norwidianum zostanie otwarta wystawa „Papież-człowiek”, którą będzie można ją oglądać do 22 października. Natomiast w niedzielę 13 października przed kościołem odbędzie się kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na stypendia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

zespol-piesni-i-tanca Zespół Pieśni i Tańca KUL to projekt integrujący środowisko akademickie, promujący Uniwersytet w kraju i za granicą. Pozwala odkrywać i prezentować piękno polskiego, w tym lubelskiego folkloru. Zespół jest otwarty przede wszystkim na studentów i pracowników KUL, ale także na absolwentów i tych, którzy w niedalekiej przyszłości zamierzają podjąć studia na KUL.

9 października 2019 r. o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego odbędzie się rekrutacja i przesłuchania do 3 sekcji: tanecznej, wokalnej i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca KUL.

pudelko_spotkanie_lublin_plakat_druk_kul Koło Naukowe Studentów Teologii KUL, Księgarnia św. Pawła oraz Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej zapraszają na spotkanie z siostrą Anną Marią Pudełko AP wokół książki "Kobieta w pełni szczęśliwa". Spotkanie odbędzie się 9 października 2019 r. o  godz. 18.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 1031. Wydarzenie będzie miało formę warsztatową.

wystawa kierunek SZTUKAZbiory sztuki Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu. kolejnym miejscem, gdzie będzie można je podziwiać jest Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. Wystawę „kierunek SZTUKA. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum KUL” można zwiedzać do 27 października 2019 r., a jej wernisaż odbył się 5 września 2019 r.

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

Przy drzwiach zamknięrychTeatr Enigmatic KUL zaprasza na adaptację sceniczną dramatu Jeana Paula Sartre'a „Przy drzwiach zamkniętych". Przedstawienie w nowej obsadzie będzie można zobaczyć 22, 24 i 26 stycznia 2020 r. o godz. 20.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02. Wstęp bezpłatny, możliwa wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem teatrenigmatic@gmail.com

II Obchody  Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie,Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na II Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie, które odbędą się od 27 stycznia do 1 lutego 2020 r.

zmartwychwstancy-1 Centrum Ucrainicum KUL, Kuria Generalna Zmartwychwstańców w Rzymie, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie oraz Fundacja Kisiela  zapraszają na międzynarodową konferencję naukową "Praca dla chrześcijańskiego Wschodu. Księża Zmartwychwstańcy wobec obrządku greckokatolickiego". Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia 2020 r. o godz. 9.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-925

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.