spektakl SobowtóryTeatr ITP zaprasza na pierwsze w tym roku akademickim przedstawienie. Już 11, 12 i 13 października 2019 r. o godz. 19.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02 będzie można zobaczyć spektakl „Sobowtóry”. Jest to opowieść o wpływie świata wirtualnego na codzienność. Bohaterowie to zwykli ludzie, którzy w świecie wirtualnym stwarzają swoje drugie ja – ulepszone, poprawione, wyidealizowane. Te tzw. sobowtóry, początkowo żyjące wg wskazań swoich twórców (stwórców), w pewnym momencie przejmują inicjatywę, by ostatecznie zaistnieć w świecie realnym.

Szczegóły dotyczące rezerwacji wejściówek na stronie teatru

2019_plakat_arystotelesWydział Filozofii, Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa oraz Katedra Metafizyki zapraszają studentów i profesorów do udziału w XXX Sympozjum Arystotelesowskim pod hasłem Główne pojęcia filozofii Arystotelesa, które odbędzie się 11-13 października 2019 r. w Kazimierzu Dolnym (Rajchertówka - Dom Pracy Twórczej KUL).

Dodatkowe informacje www.kul.pl/arystoteles.

wystawa kierunek SZTUKAZbiory sztuki Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu. kolejnym miejscem, gdzie będzie można je podziwiać jest Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. Wystawę „kierunek SZTUKA. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum KUL” można zwiedzać do 27 października 2019 r., a jej wernisaż odbył się 5 września 2019 r.

04.12.2019 - 06.12.2019

Mikołajkowy kiermasz książki

Mikołajkowy kiermasz ksiązkiBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na mikołajkowy kiermasz książki, który będzie trwał 5-6 grudnia 2019 r. w godz. 9-19. W ofercie książki już od 1 zł m.in. z literatury, historii, teologii, prawa czy filozofii.

07.12.2019 - 08.12.2019

101. rocznica powstania KUL

101. rocznica powstania KULKUL 8 grudnia 2019 r. będzie świętował kolejną, już 101., rocznicę swego powstania. W programie obchodów znalazła się m.in. Msza św. w intencji społeczności akademickiej oraz inauguracja działalności Uniwersyteckiego Radia KUL.

04-2019_afisz_opus-magnum_480x680mm_100szt1 Rektor KUL zaprasza 8 grudnia 2019 r. na koncert OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji 101. rocznicy powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z Nadzwyczajnym Recitalem Fortepianowym wystąpi Zbigniew Raubo. Recital rozpocznie się o godz. 18.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, wstęp wolny.

Już 8 grudnia 2019 r. na KUL swoją działalność rozpocznie Uniwersyteckie Radio KUL.  W ramówce znajdą się  między innymi wywiady, reportaże i pasjonujące dyskusje.  Nie zabraknie relacji z wydarzeń uniwersyteckich, opowieści o przeszłości  i wizji przyszłości. Pierwsza audycja rozpocznie  się o godz. 13 45  i  potrwa dwie godziny. Programów akademickiego radia KUL będzie można słuchać na żywo za pośrednictwem strony internetowej uniwersytetu.

08.12.2019 - 10.12.2019

XXXVII Dni Praw Człowieka

kul_plakat_2019_dni_praw_czlowieka  Katedra Socjologii Prawa i Moralności INS KUL,  Odział Lubelski Polskiego  Towarzystwa Socjologicznego oraz Instytut Sądecko-Lubelski zapraszają na XXXVII Dni Praw Człowieka zatytułowane "Prawa człowieka w perspektywie prawa naturalnego. W stulecie urodzin Hanny Waśkiewicz". Wydarzenie się odbędzie 9-10 grudnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C -618.