spektakl SobowtóryTeatr ITP zaprasza na pierwsze w tym roku akademickim przedstawienie. Już 11, 12 i 13 października 2019 r. o godz. 19.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02 będzie można zobaczyć spektakl „Sobowtóry”. Jest to opowieść o wpływie świata wirtualnego na codzienność. Bohaterowie to zwykli ludzie, którzy w świecie wirtualnym stwarzają swoje drugie ja – ulepszone, poprawione, wyidealizowane. Te tzw. sobowtóry, początkowo żyjące wg wskazań swoich twórców (stwórców), w pewnym momencie przejmują inicjatywę, by ostatecznie zaistnieć w świecie realnym.

Szczegóły dotyczące rezerwacji wejściówek na stronie teatru

2019_plakat_arystotelesWydział Filozofii, Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa oraz Katedra Metafizyki zapraszają studentów i profesorów do udziału w XXX Sympozjum Arystotelesowskim pod hasłem Główne pojęcia filozofii Arystotelesa, które odbędzie się 11-13 października 2019 r. w Kazimierzu Dolnym (Rajchertówka - Dom Pracy Twórczej KUL).

Dodatkowe informacje www.kul.pl/arystoteles.

wystawa kierunek SZTUKAZbiory sztuki Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu. kolejnym miejscem, gdzie będzie można je podziwiać jest Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. Wystawę „kierunek SZTUKA. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum KUL” można zwiedzać do 27 października 2019 r., a jej wernisaż odbył się 5 września 2019 r.

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

Powtórki przed maturąJuż wkrótce rozpocznie się kolejna edycja Uniwersyteckich Powtórek Przed Maturą. To doskonała okazja, aby uzupełnić lub usystematyzować swoją wiedzę pod okiem wykładowców akademickich. Bezpłatne zajęcia będą odbywać się w pięć kolejnych piątków i sobót marca oraz kwietnia, tj.: 6-7, 13-14, 20-21, 27-28 marca oraz 3-4 kwietnia 2020 r. W ofercie znajdą się zajęcia z niemal wszystkich przedmiotów maturalnych. Zapisy za pośrednictwem strony internetowej Uniwersytetu Otwartego KUL ruszają w środę 12 lutego o godz. 15:00!

prof. KukołowiczDyrektor i Pracownicy Instytutu Pedagogiki KUL oraz Przyjaciele zapraszają na spotkanie w 6. rocznicę śmierci Prof. Teresy Kukołowicz, które odbędzie się 20 lutego 2020. Msza św. za śp. Panią Profesor zostanie odprawiona 27 lutego 2020 o godz. 12.30 w Kościele Akademickim.

Harmony RyczekCentrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Muzeum KUL zapraszają na wystawę prac znanego fotografa oraz absolwenta KUL Marcina Ryczka. Wystawę „Harmony” w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia będzie można oglądać do 5 maja 2020 r., a jej otwarcie zaplanowano 21 lutego 2020 r. o godz. 17.00.

Prace Marcina Ryczka to seria minimalistycznych, operujących symbolami fotografii. Ich przewodnia myśl to minimum formy, maksimum treści. Tytułowa Harmonia nawiązuje do formy, treści i procesu tworzenia prezentowanych fotografii. Temat jest wielowymiarowy, odnosi się do wolności, duchowości, relacji człowiek-natura.

01-2020_afisz_opus-magnum_480x680mm1  Rektor KUL zaprasza w niedzielę 23 lutego 2020 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. W związku z 98. rocznicą śmierci ks. Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego Rektora KUL, z Nadzwyczajnym Koncertem Kameralnym wystąpią: Agata Szymczewska – skrzypce, Radosław Pujanek – skrzypce, Michał Micker – altówka, Wojciech Fudala - wiolonczela, Michał Rot – fortepian. Początek wydarzenia o godz. 18.00 w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.