12.10.2019 - 16.10.2019

Rekolekcje na dobry początek

domownicy-boga_2-724x1024 Duszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza na „Rekolekcje na dobry początek”. Rekolekcje trwać będą od 13 do 16 października 2019 r., które wygłosi duszpasterz akademicki z Gdańska o. Paweł Kowalski SJ. Nauki w niedzielę na wszystkich mszach oprócz 17.00. Od poniedziałku do środy o godzinie 12.30 i 19.00, po wieczornych mszach zapraszamy na spotkania w salkach duszpasterstwa.

spektakl SobowtóryTeatr ITP zaprasza na pierwsze w tym roku akademickim przedstawienie. Już 11, 12 i 13 października 2019 r. o godz. 19.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02 będzie można zobaczyć spektakl „Sobowtóry”. Jest to opowieść o wpływie świata wirtualnego na codzienność. Bohaterowie to zwykli ludzie, którzy w świecie wirtualnym stwarzają swoje drugie ja – ulepszone, poprawione, wyidealizowane. Te tzw. sobowtóry, początkowo żyjące wg wskazań swoich twórców (stwórców), w pewnym momencie przejmują inicjatywę, by ostatecznie zaistnieć w świecie realnym.

Szczegóły dotyczące rezerwacji wejściówek na stronie teatru

2019_plakat_arystotelesWydział Filozofii, Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa oraz Katedra Metafizyki zapraszają studentów i profesorów do udziału w XXX Sympozjum Arystotelesowskim pod hasłem Główne pojęcia filozofii Arystotelesa, które odbędzie się 11-13 października 2019 r. w Kazimierzu Dolnym (Rajchertówka - Dom Pracy Twórczej KUL).

Dodatkowe informacje www.kul.pl/arystoteles.

wystawa kierunek SZTUKAZbiory sztuki Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu. kolejnym miejscem, gdzie będzie można je podziwiać jest Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. Wystawę „kierunek SZTUKA. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum KUL” można zwiedzać do 27 października 2019 r., a jej wernisaż odbył się 5 września 2019 r.

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

II Obchody  Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie,Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na II Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie, które odbędą się od 27 stycznia do 1 lutego 2020 r.

zmartwychwstancy-1 Centrum Ucrainicum KUL, Kuria Generalna Zmartwychwstańców w Rzymie, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie oraz Fundacja Kisiela  zapraszają na międzynarodową konferencję naukową "Praca dla chrześcijańskiego Wschodu. Księża Zmartwychwstańcy wobec obrządku greckokatolickiego". Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia 2020 r. o godz. 9.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-925

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.