kul_plakat_2019_pro_publico 14 października 2019 r. kolejnym gościem KUL w ramach cyklu "Pro publico bono - Kultura człowieka i społeczeństwa" będzie Radosław Malinowski - wykładowca akademicki Tangaza University (Nairobi) oraz konsultant Ośrodka Sił Pokojowych Unii Afrykańskiej, który wygłosi wykład "Niewolnicy w dobie globalizacji: Handel ludźmi w Afryce w XXI wieku". Wydarzenie rozpocznie się  o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114.

2019_plakat_A3_Dominique_PoirelWydział Filozofii i Katedra Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej zapraszają na cykl wykładów The Victorine philosophy”, który wygłosi prof. Dominique Poirel (Institut de recherche et d'histoire des textes). Wykłady odbędą się 14-16 października 2019 r. o godz. 15.00 w Gmachu Głównym, sala GG-42.

„The History of Philosophy as Told from the Future” Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „The History of Philosophy as Told from the Future” w dniach 11-15 maja 2020 r. poprowadzi prof. Steve Fuller (University of Warwick).

wykłady „New World Order and New Atheism”Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „New World Order and New Atheism” w dniach 18-22 maja 2020 r. poprowadzi prof. Curtis Hancock (Rockhurst Jesuit University, Kansas City, Missouri).

2020_kul_wojtyla_memorial_lectures_plakat_reimersWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Veritas splendor and Philosophy w dniach 1-5 czerwca 2020 r. poprowadzi prof. Adrian Reimeres (Notre Dame University).

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.