przystanAc-2  Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL zaprasza na konferencję naukową organizowaną z okazji 30- lecia działalności Lubelskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Dobrego Samarytanina. Wydarzenie odbędzie się 17 października 2019 r. w Auli kard. Stefana Wyszyńskiego pod hasłem "Przystanąć-Towarzyszyć-Wesprzeć".

Zwieńczeniem wydarzenia będzie spektakl "Ja to widzę w kolorze płomienia" dedykowany osobie bł. Hanny Chrzanowskiej. Początek konferencji o godz. 9.30.

antyk_pazdziernik19 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem prof. dr hab. Bożeny Iwaszkiewicz-Wronikowskiej (KUL) pt. „Czy to chrześcijanie zniszczyli rzeźbę starożytną?” Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 17 października 2019 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym,  sala GG-243.

logo Katedra Językoznawstwa Stosowanego, Katedra Językoznawstwa Teoretycznego, Katedra Filologii Celtyckiej oraz Katedra Językoznawstwa Porównawczego Angielsko - Polskiego Instytutu Językoznawstwa KUL zapraszają do wzięcia udziału w siódmej  Międzynarodowej Konferencji Językoznawczej Linguistics Beyond and Within 2019:  Cognition – Structure – Communication, która odbędzie się 17-18 października 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL. Konferencja skierowana jest do językoznawców zajmujących się nowatorskimi podejściami do szeroko pojętego językoznawstwa.

plakat_kongres_2019_jpg Katedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego na sesję lubelską III Międzynarodowego Kongresu "Europa Christi" pt. "Kościół i państwo w służbie rodziny", która odbędzie się w dniach 16-17 października 2019 r. Pierwszego dnia Kongresu uczestnicy spotkają się  w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW - 114. Początek wydarzenia o godz. 9.00. Z kolei drugiego dnia obrady odbędą się w Sali Wykładowej Collegium Anatomicum UM (ul. Jaczewskiego 4).

kul_plakat_2019_KONFA_BIBLIA Sekcja Historii Kościoła i Patrologii KUL, Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zapraszają na III Międzynarodową Konferencję Patrystyczną "Biblia w epoce patrystycznej – przekłady i duchowa interpretacja w 1600. rocznicę śmierci św. Hieronima", która odbędzie się w dniach 16-17 października 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aul C 1031. Tegorocznymi głównymi mówcami będą: prof. Lorenzo Perrone oraz prof. Ilaria Ramelli. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00.

wystawa kierunek SZTUKAZbiory sztuki Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu. kolejnym miejscem, gdzie będzie można je podziwiać jest Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. Wystawę „kierunek SZTUKA. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum KUL” można zwiedzać do 27 października 2019 r., a jej wernisaż odbył się 5 września 2019 r.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.