logo Katedra Językoznawstwa Stosowanego, Katedra Językoznawstwa Teoretycznego, Katedra Filologii Celtyckiej oraz Katedra Językoznawstwa Porównawczego Angielsko - Polskiego Instytutu Językoznawstwa KUL zapraszają do wzięcia udziału w siódmej  Międzynarodowej Konferencji Językoznawczej Linguistics Beyond and Within 2019:  Cognition – Structure – Communication, która odbędzie się 17-18 października 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL. Konferencja skierowana jest do językoznawców zajmujących się nowatorskimi podejściami do szeroko pojętego językoznawstwa.

kul_plakat_2020_konwersatorium3 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks. prof. dr. hab. Jana Machniaka (Katedra Teologii Duchowości UPJPII) zatytułowany „Powołanie do kapłaństwa i wizja kapłana w nauczaniu Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 19 lutego 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.