kul_plakat_2019_INAUGURACJA1  W trzecią niedzielę października, 20 października 2019 r., w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się Inauguracja roku akademickiego 2019/2020.

W roku 1919 na KUL powstała jedna z pierwszych w Polsce katedr pedagogiki.  Z okazji jubileuszu 100-lecia pedagogiki na KUL 20-21 października 2019 r. na naszym uniwersytecie odbędzie się Posiedzenie Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN. Jego tematem będzie „Pedagogika w świetle uniwersalizmu i tendencji do specjalizacji wiedzy”.

Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń i debaty związanej z wcielaniem w życie Ustawy 2.0 jak też wprowadzeniem zasad kształcenia nauczycieli na kierunku pedagogika oraz pedagogika specjalna i studiów jednolitych magisterskich na tych kierunkach.

03-2019_afisz_OPUS-MAGNUM_480x680mm_100szt Rektor KUL zaprasza 20 października 2019 r. na koncert OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji uroczystej Inauguracji roku akademickiego 2019/2020 z Nadzwyczajnym Koncertem Kameralnym wystąpią: Łukasz Długosz - flet, Agata Długosz - flet, Marek Toporowski - klawesyn. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, wstęp wolny.

17.10.2019 - 29.11.2019

Wystawa fotografii Marcina Ryczka

Wystawa fotografii Marcina RyczkaW piątek 29 listopada 2019 r. o godzinie 17.30 w Muzeum KUL odbędzie się finisaż wystawy fotografii Marcina Ryczka – „Harmony”. Uroczyste zakończenie pokazu zdjęć to okazja do spotkania z samym fotografem, który opowie o swojej pasji i udzieli odpowiedzi na pytania publiczności.

wystawa kierunek SZTUKAZbiory sztuki Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu. kolejnym miejscem, gdzie będzie można je podziwiać jest Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. Wystawę „kierunek SZTUKA. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum KUL” można zwiedzać do 27 października 2019 r., a jej wernisaż odbył się 5 września 2019 r.

08.12.2019 - 10.12.2019

XXXVII Dni Praw Człowieka

kul_plakat_2019_dni_praw_czlowieka  Katedra Socjologii Prawa i Moralności INS KUL,  Odział Lubelski Polskiego  Towarzystwa Socjologicznego oraz Instytut Sądecko-Lubelski zapraszają na XXXVII Dni Praw Człowieka zatytułowane "Prawa człowieka w perspektywie prawa naturalnego. W stulecie urodzin Hanny Waśkiewicz". Wydarzenie odbędzie się 9-10 grudnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C -618.

Koło Naukowe Miłośników Pszczół KUL zaprasza na wykład Mariusza Chachuły (Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli) zatytułowany „Życie pszczół w ciągu roku”. Wykład odbędzie się 10 grudnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031 o godz. 17.30. Po wykładzie zapraszamy na degustację miodu z Pasieki KUL.

apel10 grudnia 2019 r. Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński prowadził będzie rozważania podczas Apelu Jasnogórskiego. W nabożeństwie weźmie udział grupa pracowników i studentów w ramach wyjazdu zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół KUL, a wszystkich, którzy nie będą mogli przybyć w tym dniu na Jasną Górę zapraszamy do łączności w modlitwie.

kul_plakaty_2019_granat3 Sekcja Teologii Dogmatycznej KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną "Sługa Boży Ks. Wincenty Granat Rektor KUL w 40. rocznicę śmierci", która dobędzie się 11 grudnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w Kościele Akademickim KUL o godz. 12.30.

kul_plakat_2019_KONSERWATORIUM_12_XII Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks.  dra hab. Stanisława Suwińskiego oraz ks. dr Sławomira Tykarskiego (Laboratorium św. Jana Pawła II UMK) zatytułowany „(Nie)Aktualność wezwania Jana Pawła II do świętości małżeńskiej wobec współczesnego indywidualizmu". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 12 grudnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.