Małe CicheDuszpasterstwo Akademickie KUL organizuje obóz studencki w miejscowości Małe Ciche w Tatrach w terminie 1-11 września 2017 r. Termin zgłoszeń upływa 15 sierpnia 2017 r.

Szkoła Letnia Języka PolskiegoW tym roku już po raz czterdziesty czwarty na KUL odbywać się będą zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Weźmie w nich udział około 90 osób z 20 krajów, m.in. z prestiżowych amerykańskich i europejskich środowisk akademickich. Letnie programy językowe rozpoczynają się 3 lipca i potrwają do końca sierpnia.

Piętnasta już konferencja z cyklu Argumentacja-Dialog-Perswazja w zamiarze swoim ma łączyć badania współczesnej teorii argumentacji z dociekaniami prowadzonymi w nurcie klasycznej retoryki. Wspólne dla obu dyscyplin jest zainteresowanie skutecznym przekonywaniem do swoich racji w stosunkach międzyludzkich. Różne konteksty i metody stanowią o wewnętrznym bogactwie tych dyscyplin, a także różnicują je między sobą. Liczymy, że konferencja jako miejsce spotkania badaczy z różnych środowisk i specjalizacji przyczyni się do rozwoju wiedzy o argumentacji i otworzy nowe pola do współpracy ujawniając niedostrzegane dotąd, nowe perspektywy badawcze.

Zapraszamy do Lublina! Zapraszamy na Wydział Filozofii KUL

plakat_2021_26VIRektor KUL zaprasza wszystkich Pracowników, Studentów, Absolwentów, Emerytowanych Pracowników oraz Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na XI Ogólnouniwersytecką Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, która odbędzie się 26 czerwca br. Koszt pielgrzymki 50 zł.

Zapisy i wpłaty w Kancelarii Ogólnej KUL, pok. GG-104 w godz. 8.00-15.00, tel. 81/44 54 104.

Program pielgrzymki:

• 5.30–  wyjazd  autokaru z KUL (sprzed frontonu Gmachu Głównego)
  • 11.00 – Adoracja w kaplicy Wieczystej Adoracji
  • 12.00 –  Msza święta  z aktem zawierzenia KUL Miłosierdziu Bożemu - Bazylika Bożego Miłosierdzia
  • 13.30 – obiad – Dom Duszpasterski  przy Sanktuarium
  • 15.00 – Koronka  do Miłosierdzia Bożego – Bazylika Bożego Miłosierdzia
  • 15.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego –kaplica dolna św. s. Faustyny
  • 16.30 – przejazd do Centrum Jana Pawła II
  • 18.00 – wyjazd z Krakowa

16.06.2021 - 02.07.2021

Letnia sesja egzaminacyjna

egzaminOd 17 czerwca do 1 lipca 2021 r. trwać będzie letnia sesja egzaminacyjna.

Wszystkim studentom życzymy sukcesów!

International Academic WeeksInstytut Nauk Socjologicznych KUL zaprasza do udziału w „International Academic Weeks". W programie znaleźć można wiele ciekawych wydarzeń popularyzujących efekty międzynarodowej współpracy naukowej Instytutu - konferencje, spotkania, wykłady, seminaria. Wydarzenie będzie odbywać się w dwóch częściach, w dniach: 21-25 czerwca oraz 20-24 września 2021 roku.

Program

Zaproszenie_OL_PTS_25 Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Instytut Nauk Socjologicznych KUL zapraszają na seminarium, które odbędzie się w ramach International Academic Weeks pt. Badania społeczne w rzeczywistości (post)pandemicznej.

Przeprowadzanie badań w rzeczywistości (post)pandemicznej – przy obowiązujących obostrzeniach, zasadach dystansu społecznego, zakazach organizacji zgromadzeń, w warunkach zaostrzonego rygoru sanitarnego – to duże wyzwanie nie tylko dla młodych adeptów badań społecznych, ale także dla osób mających już wieloletnie doświadczenie badawcze. Techniki dotąd sporadycznie wykorzystywane jak np. wywiady poprzez narzędzia do komunikacji zdalnej, webankiety, analizy jakościowe mediów społecznościowych, dzisiaj stają się głównymi sposobami działań badawczych. Seminarium to okazja do spotkania i dyskusji o tym, jak dzisiaj realizować badania społeczne, gdy umówienie spotkania badacza i badanego jest jeszcze trudniejsze niż wcześniej. Warto oddać głos osobom, które mierzyły się ze wspomnianymi okolicznościami w realizacji swoich projektów badawczych i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami.

Spotkanie odbędzie się 25 czerwca 2021 r. (piątek) o godz. 12.00 na platformie Zoom.

Link do spotkania

Meeting ID: 979 4714 9038

Passcode: 666495

205655232_162808772570385_3678547307829814787_n  Już w najbliższy piątek, 25 czerwca 2021 r. o godz. 9.00 zapraszamy na dyskusję w ramach Konferencji o Przyszłości Europy, pt. What European Foreign Policy in times of COVID-19? organizowaną przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Fundację Konrada Adenauera w Polsce  oraz Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA oraz w ramach kolejnych Seminariów Adenauera.  Wydarzenie odbędzie się w formie online na platformie Zoom.

ID do zooma: 986 2894 0319.