Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL organizują KURS PRZYGOTOWUJĄCY DO EGZAMINÓW NA APLIKACJE PRAWNICZE w 2015 roku. W kursie mogą uczestniczyć Studenci V roku Prawa, Absolwenci oraz Przyjaciele Wydziału Prawa KUL mający zamiar przystąpić do egzaminów konkursowych na aplikacje prawnicze. Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Kurs zakończy się próbnym egzaminem wg kryteriów określonych przez Ministra Sprawiedliwości.

Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych, dr hab. Hubert Łaszkiewicz, prof. KUL zaprasza na mszę św. w intencji Śp. Marii Kosiarskiej, która zostanie odprawiona w Kościele Akademickim KUL w dniu 8 stycznia 2015 r. (czwartek) o godz. 12.30 przewodniczyć będzie O. Prorektor prof. dr hab. Andrzej Derdziuk.

Ks. prof. Andrzej Szostek został mianowany na drugą kadencję członkiem Rady Narodowego Centrum Nauki.

Rada Narodowego Centrum Nauki to organ odpowiedzialny przede wszystkim za kształt konkursów Narodowego Centrum Nauki, w których naukowcy mogą się ubiegać o pieniądze na badania realizowane w polskich uczelniach, instytutach i innych jednostkach. Rada składa się z dwudziestu czterech wybitnych naukowców, reprezentujących trzy obszary badań naukowych: Nauki Humanistyczne, Społeczne i o Sztuce, Nauki Ścisłe i Techniczne oraz Nauki o Życiu.

slomkowski_kul_plakat_2014Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza w dniach 2 grudnia 2014 - 31 marca 2015 na wystawę Ks. prof. Antoni Słomkowski - Rektor heroiczny (1944-1951), w 70-tą rocznicę powojennej działalności KUL (1944-2014) - ul. Chopina 27, IV piętro.

Od października 2014 r. na KUL odbywa się cykl wykładów otwartych pt. Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa. W wykładach udział biorą także uczniowie.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.