“John Paul II in His Polish Context” to program edukacyjny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II przygotowany przez Uniwersytet Otwarty KUL dla grupy 26 studentów z University of St. Thomas (USA).

W dniach 3-29 stycznia 2016 r. goście będą uczestniczyć w zajęciach wprowadzających w historię Polski, polskiego Kościoła i społeczeństwa, tak aby możliwie szeroko poznać kontekst życia i działalności Karola Wojtyły-Jana Pawła II. Wybitni specjaliści przedstawią nie tylko filozofię Wojtyły, ale również zagadnienia zajmujące szczególnie ważne miejsce w nauczaniu Papieża, takie jak nauczanie społeczne, ekumenizm, teologia ciała, relacje wiary i rozumu. Ponadto uczestnicy wezmą udział w szeregu spotkań (m.in. z ks. abp. Stanisławem Budzikiem) oraz wyjazdów. Podczas swojego pobytu zwiedzą Zamość i Kozłówkę oraz udadzą się na objazd po miejscach ściśle związanych z Janem Pawłem II – zobaczą Kraków, Częstochowę i Wadowice. W planie podróży nie zabraknie również Warszawy oraz Oświęcimia. Niemal czterotygodniowa edukacja zostanie zakończona egzaminami. Cieszymy się, że jest to kolejna wizyta na KUL studentów i profesorów z tego amerykańskiego uniwersytetu.

Biblioteka Uniwersytecka KUL  zaprasza na wystawę "Lubelska Szkoła Filozoficzna - Założyciele".

Ekspozycja została przygotowana przez zespół Czytelni Głównej i Czytelni Teologiczno-Filozoficznej przy współudziale pracowników Katedry Metafizyki.

Wystawa będzie czynna do 31 stycznia 2016 r.

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

seminarium_Kloczowski1 Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych KUL oraz Dyrektor Ośrodka Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL serdecznie zapraszają na Pierwsze Seminarium im. Jerzego Kłoczowskiego pt. Człowiek w czasie i przestrzeni. Prof. Jerzy Kłoczowski człowiek i naukowiec - w 3 rocznicę śmierci Profesora.
Seminarium odbędzie się 2 grudnia 2020 r. o godz. 11.00 na platformie MS Teams. Link do spotkania .

02.12.2020 - 03.12.2020

Ekologia – nauka czy ideologia?

Program sympozjum Ekologia – nauka czy ideologiaZapraszamy do udziału w sympozjum Ekologia – nauka czy ideologia, które odbędzie się 3 grudnia 2020 r. Sympozjum organizują Katedra Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki KUL, Katedra Historii Filozofii UKSW, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, a także Fundacja „Lubelska Szkoła Filozofii” i Adler Institute z USA. Będzie to już XIX Międzynarodowe Sympozjum z cyklu Przyszłość Cywilizacji Zachodu.

Wszystkie wykłady odbędą się online na platformie internetowej TEAMS.

Link do Sympozjum https://bit.ly/2020_cywilizacja.