17.09.2012 - 12.10.2012

Kurs prawa amerykańskiego

Centrum Prawa Amerykańskiego KUL zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji Kursu dokształcającego w zakresie prawa amerykańskiegoKurs jest prowadzony w języku angielskim na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL we współpracy z Chicago-Kent College of Law. Szczegóły dotyczące Kursu oraz rekrutacji znajdują się na: www.kul.pl/prawo/cpa oraz www.kul.pl/kursy.

11.09.2012 - 18.09.2012

"Milczenie i słowo"

12 września 2012 r. o godz. 12.00 na antenie programu 2 TVP zostanie wyemitowany film dokumentalny dr Joanny Sosnowskiej, adiunkta w Katedrze Realizacji Filmowej i Telewizyjnej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL pt. Milczenie i słowo. Film interpretuje orędzie na XLVI Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Znani dziennikarze, próbują zmierzyć się z pytaniem o wartość ciszy i słowa w ich pracy. Film na charakter nie tylko refleksji nad słowami papieża Benedykta XVI, ale także jest obserwacją codziennej pracy dziennikarskiej. Emisja także na antenie TVP Lublin w niedzielę 16 września, godz. 17.00 i wtorek 18 września, godz. 17.35.

KUL wydał kolejny tom z edycji polskiej Opera Omnia Josepha Ratzingera, t. 12: Głosiciele Słowa i słudzy Waszej radości. Teologia i duchowość sakramentu święceń. Tom można nabyć w Wydawnictwie KUL (ul. Zbożowa 61, tel. 81 740 93 40).

3-19 września 2012 r. - letnia poprawkowa sesja egzaminacyjna.

Od 13 czerwca do 12 października 2012 r. zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji na studia podyplomowe oraz kursy dokształcające.

W holu Gmachu Głównego KUL do października czynna jest prestiżowa wystawa pt. Jan Paweł II. Wyniesiony na ołtarze, zorganizowana z okazji 25. rocznicy spotkania społeczności KUL ze swoim Profesorem podczas wizyty Papieża w Lublinie 1987 r. Wystawa, którą gościły przed nami Muzea Kapitolińskie oraz Zamek Królewski w Warszawie, przypomina najbardziej wzruszające momenty z działalności Jana Pawła II.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl