W dniach 7-10 września 2016 r. odbędzie się 9. Międzynarodowa Konferencja Dialogowego Ja (The Ninth International Conference on the Dialogical Self), w której swój udział zapowiedziało ponad 160 naukowców z 37 krajów świata. Konferencja jest organizowana przez Katedrę Psychologii Osobowości KUL oraz International Society for Dialogical Science.

Relacja filmowa

W Muzeum Lubelskim prezentowana jest wystawa czasowa "Orient w polskim malarstwie i literaturze XIX wieku". Ma ona na celu ukazanie wpływu kultury orientalnej na polską literaturę, sztuki piękne i obyczajowość. Część eksponatów pochodzi ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Ekspozycję na Zamku Lubelskim będzie można obejrzeć do 18 09 2016 r.  Serdecznie zapraszamy..

Stowarzyszenie Kanonistów Polskich, Sąd Kościelny Diecezji Włocławskiej, Wydział Nauk Prawnych Towarzystwa Naukowego KUL oraz Katedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL zapraszają na Jubileuszową Ogólnopolską Konferencję Naukową i Walne Zebranie Stowarzyszenia Kanonistów Polskich "Małżeństwo i rodzina w prawie kanonicznym i w prawie polskim" pod patronatem Jego Ekscelencji Biskupa dr. Wiesława A. Meringa, Biskupa Włocławskiego. Konferencja będzie miała miejsce 5-7 września 2016 r. w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku.

23.08.2016 - 16.09.2016

Przez KUL do NBA?

HoopLife Basketball CampO karierze na amerykańskich boiskach marzą dziesiątki chłopców i dziewcząt trenujących koszykówkę. I choć do tej pory udało się to niewielu Polakom, to przykład Marcina Gortata działa na wyobraźnię. Droga za ocean może prowadzić również przez KUL. W wakacje na obiektach sportowych Uniwersytetu odbyły się obozy z cyklu HoopLife Basketball Camps. Ich uczestnicy mieli rzadką okazję doskonalić swoje umiejętności m.in. pod okiem trenerów z USA. Ci, którzy pokazali się z dobrej strony mają szansę na zdobycie stypendium sportowego i wyjazd do szkoły średniej lub na uczelnie w USA.

Materiał filmowy

Towarzystwo Przyjaciół KUL serdecznie zaprasza osoby rozpoczynające po maturze pierwsze studia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II do składania wniosków o przyznanie stypendium „Startuj z TP KUL”. O przyznanie rocznego stypendium mogą ubiegać się studenci pochodzący z miejscowości do 100 tys. mieszkańców. Wnioski można składać do 14 października 2016 r.

Informacji na temat stypendium udziela Biuro Zarządu Głównego TP KUL: tel. 81 532 64 32 lub 662 487 212.

Szczegółowy regulamin oraz formularz wniosku w zakładce „Materiały do pobrania”.

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.