17.09.2016 - 18.09.2016

Lubelski Piknik Naukowy

lubelski piknik naukowy 2016Blisko 140 pokazów i projektów naukowych czeka na uczestników Lubelskiego Pikniku Naukowego, który odbędzie się w niedzielę 18 września 2016 r. na Arenie Lublin. To jedna z największych imprez popularnonaukowych w kraju, organizowana w ramach XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki. W jej programie znalazło się również wiele ciekawych propozycji przygotowanych przez naukowców z KUL.

17.09.2016 - 18.09.2016

Jarmark Firlejowski w Dąbrowicy

jarmark firlejowskiGminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie, Dom Spotkania w Dąbrowicy oraz Katedra Historii i Kultury Krajów Języka Hiszpańskiego KUL zapraszają na Jarmark Firlejowski, który odbędzie się 18 września 2016 r. w Dąbrowicy.  Jarmark to impreza plenerowa przywołująca dawne tradycje dworskie i rycerskie z czasów świetności Rzeczpospolitej. Wśród atrakcji, które przygotowali organizatorzy są m.in.: pokazy rycerskie, wioska słowiańska, gry i zabawy. Nie zabraknie też elementów popularnonaukowych - dr hab. Cezary Taracha, prof. KUL oraz dr Pablo de la Fuente przedstawią swoje spojrzenie na Dąbrowicę i świat hiszpański w epoce Firlejów i nieco później.

plakat II Kongres HispanistówKoło Hiszpańsko-Polskie przy KUL wraz z Kołem Naukowym Doktorantów Wydziału Nauk Humanistycznych KUL zapraszają wszystkich młodych badaczy (studentów, doktorantów) do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Kongresie Młodych Hispanistów, który odbędzie się w dn. 17-19 listopada 2016 r. Kongres jest skierowany do osób zainteresowanych problematyką hispanistyczną i prowadzących badania w zakresie studiów hispanistycznych w szerokim tego słowa znaczeniu. Termin zgłoszeń upływa 21 października 2016 r.

16.09.2016 - 23.09.2016

Lubelski Festiwal Nauki

plakat LFNPonad 1200 projektów naukowych, w tym ponad 200 przygotowanych przez pracowników i studentów KUL,  a także wiele wydarzeń kulturalnych: warsztaty, wykłady, wystawy i koncerty. To wszystko znalazło się w programie Lubelskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w dniach 17-23 września 2016 r. Kulminacją imprezy będzie Lubelski Piknik Naukowy.

W Muzeum Lubelskim prezentowana jest wystawa czasowa "Orient w polskim malarstwie i literaturze XIX wieku". Ma ona na celu ukazanie wpływu kultury orientalnej na polską literaturę, sztuki piękne i obyczajowość. Część eksponatów pochodzi ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Ekspozycję na Zamku Lubelskim będzie można obejrzeć do 18 09 2016 r.  Serdecznie zapraszamy..

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

19.01.2021 - 20.01.2021

Msza św. o dobrą sesję

Msza św. o dobrą sesjęSesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Warto więc nie tylko przysiąść nad książkami i notatkami, ale także zadbać o wsparcie duchowe. Dlatego Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów i wykładowców na Mszę św. o dobrą sesję, która będzie sprawowana 20 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL.