wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

17.10.2019 - 29.11.2019

Wystawa fotografii Marcina Ryczka

Wystawa fotografii Marcina RyczkaMuzeum KUL zaprasza na wystawę znanego fotografa i absolwenta KUL Marcina Ryczka. Wernisaż wystawy „Harmony” odbędzie się w piątek 18 października 2019 r. o godz. 18.00, a prace będzie można oglądać do 29 listopada.

05.11.2019 - 04.12.2019

XX Akcja "Polacy-Rodakom"

kul_plakat_2019_POLACY-RODAKOM1 Społeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 6 listopada do 4 grudnia 2019 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie i Białorusi.

kul_plakat_2019_mecz_siatki_karol_1 Akademicki Klub Sportowy "Karol" KUL zaprasza na pierwszy w historii rozgrywek ligowych mecz piłki siatkowej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego rozgrywany przed własną publicznością. Mecz zostanie rozegrany 23 listopada 2019 r. na Hali Sportowej KUL o godz. 17.00.

25.11.2019 - 26.11.2019

Warsztaty teatralne

warsztaty teatralneTeatr Enigmatic KUL zaprasza na wszystkich zainteresowanych na warsztaty teatralne, które odbędą się 26 listopada 2019 r. w godz. 14.00-16.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02. W programie warsztatów m.in. emisja głosu, ćwiczenia ruchu scenicznego i kreatywności. Zgłoszenia uczestnictwa na adres e-mail: teatr0eni@gmail.com lub poprzez profil teatru na fb.

kul_plakat_2019_dziennikarstwo Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania KUL  zaprasza na międzynarodową konferencję zatytułowaną "Medialne reprezentacje emocji i ich implikacje", która odbędzie się 26 listopada 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL. Początek wydarzenia o godz. 10.00.

Wydarzenie jest realizowane w ramach interdyscyplinarnego grantu badawczego "Mediatyzacja emocji. Medialne reprezentacje emocji i ich implikacje diagnostyczne".

25.11.2019 - 26.11.2019

Konferencja „Spór o człowieka"

iq_2019_plakat_1 Koło Naukowe Teologów KUL zaprasza na IV Ogólnopolską Konferencję Naukową Młodych Teologów „Iuvenes Quaerentes", która odbędzie się 26 listopada 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031. Tegoroczna konferencja przebiegać będzie pod hasłem „Spór o człowieka". Początek wydarzenia o godz. 8.30.