Teologia fundamentalna wobec wyzwańInstytut Teologii Fundamentalnej KUL oraz Stowarzyszenie Teologów Fundamentalnych w Polsce zapraszają na konferencję naukową w ramach  XIV Zjazdu Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce zatytułowaną "Teologia fundamentalna wobec wyzwań współczesnych nauk o człowieku". Wydarzenie odbędzie się w dn. 19- 21 września 2018 r. na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Środowisku, aula -  008.

18.09.2018 - 19.09.2018

Koncert zespołu "Good God"

kul_plakat_2018_koncert_Good_God Zapraszamy na koncert zespołu "Good God", który odbędzie we środę, 19 września 2018 r., na dziedzińcu Gmachu Głównego KUL się w ramach XV Lubelskiego Festiwalu Nauki. Początek o godz. 20.00.

Retro warsztaty dla młodzieży„KUL równolatkiem Niepodległej, czyli… Retro warsztaty dla młodzieży” - Fundacja Rozwoju KUL zaprasza młodzież szkół średnich na bezpłatne zajęcia warsztatowe, które odbędą się w dniach 17-26 września 2018 r. Do wyboru m.in. zajęcia muzyczne, kaligraficzne, kulinarne i oratorskie, a także multimedialna prezentacja na temat powstania uniwersytetu, zwiedzanie wystawy w Muzeum Uniwersyteckim KUL, rozgrywki gry planszowej „Uniwersytet Niepodległy” oraz warsztaty jazdy na wrotkach.

Zapisy i szczegółowe informacje

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Biblioteka uniwersytecka nie nieczynna do 29 listopadaW związku z obostrzeniami sanitarnymi i decyzją o zamknięciu dla użytkowników instytucji kultury Biblioteka Uniwersytecka KUL zostanie zamknięta dla Czytelników od 7 do 29 listopada 2020 roku.

W tym okresie nie będą działały czytelnie, oraz wypożyczalnie. Możliwe będzie również uzyskanie skanu wybranych materiałów drogą elektroniczną. Do dyspozycji czytelników pozostaną również czat online, formularze, kontakt mailowy oraz telefoniczny.

Więcej informacji

plakat konferencji ,,Kościół wobec wojny kulturowej. Dialog – apologia – krytyka – działanie”Kwestia LGBT, aborcja, postulaty dekanonizacji św. Jana Pawła II to tylko niektóre przejawy wojny kulturowej, która na naszych oczach toczy się w Polsce. Jak powinien w tej sytuacji zachować się Kościół? Odpowiedzi na to pytanie będą poszukiwać uczestnicy konferencji online ,,Kościół wobec wojny kulturowej. Dialog – apologia – krytyka – działanie”, na którą 25 listopada 2020 zaprasza Sekcja Teologii Fundamentalnej KUL.

Dostęp do konferencji

28.11.2020 - 01.12.2020

Rekolekcje adwentowe

kul_plakat_2020_rekolekcje_adwentowe-1 "Czas apokalipsy. Czas nadziei" - to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych, które rozpoczną się w I niedzielę adwentu, 29 listopada i potrwają do 1 grudnia 2020 r. Rozważania poprowadzi ks. Jan Dohnalik. Nauki rekolekcyjne głoszone będą w niedzielę na wszystkich Mszach świętych, w dni powszednie na roratach o godz. 6.30 oraz o 12.30 i 19.00.

Jednocześnie przypominamy, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi w Kościele Akademickim KUL może przebywać jednocześnie maksymalnie 16 osób. Wszystkie msze św. są transmitowane online.

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.