Etiuda teatralna "Maski"Sceny Plastycznej KULWielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą niezwykły, autorski teatr prof. Leszka Mądzika - Scena Plastyczna KUL – świętuje w tym roku jubileusz 50. lat istnienia. Rocznicowe obchody zaplanowano na 25 i 26 września 2020 r. W programie znalazła się m.in. premiera kolejnego, autorskiego spektaklu prof. Mądzika „Kres" z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza. Ze względu na sytuację epidemiologiczną szczegółowy program zostanie podany wkrótce.

kul_plakat_2_pojedynczy1-1 Muzeum KUL oraz Muzeum Regionalne w Jaworze zapraszają na wystawę „Kwiat Europy”.  Wystawa w Muzeum Regionalnym będzie czynna od 30 maja do 27 września 2020 r.

plakat_2021_26VIRektor KUL zaprasza wszystkich Pracowników, Studentów, Absolwentów, Emerytowanych Pracowników oraz Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na XI Ogólnouniwersytecką Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, która odbędzie się 26 czerwca br. Koszt pielgrzymki 50 zł.

Zapisy i wpłaty w Kancelarii Ogólnej KUL, pok. GG-104 w godz. 8.00-15.00, tel. 81/44 54 104.

Program pielgrzymki:

• 5.30–  wyjazd  autokaru z KUL (sprzed frontonu Gmachu Głównego)
  • 11.00 – Adoracja w kaplicy Wieczystej Adoracji
  • 12.00 –  Msza święta  z aktem zawierzenia KUL Miłosierdziu Bożemu - Bazylika Bożego Miłosierdzia
  • 13.30 – obiad – Dom Duszpasterski  przy Sanktuarium
  • 15.00 – Koronka  do Miłosierdzia Bożego – Bazylika Bożego Miłosierdzia
  • 15.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego –kaplica dolna św. s. Faustyny
  • 16.30 – przejazd do Centrum Jana Pawła II
  • 18.00 – wyjazd z Krakowa

16.06.2021 - 02.07.2021

Letnia sesja egzaminacyjna

egzaminOd 17 czerwca do 1 lipca 2021 r. trwać będzie letnia sesja egzaminacyjna.

Wszystkim studentom życzymy sukcesów!

International Academic WeeksInstytut Nauk Socjologicznych KUL zaprasza do udziału w „International Academic Weeks". W programie znaleźć można wiele ciekawych wydarzeń popularyzujących efekty międzynarodowej współpracy naukowej Instytutu - konferencje, spotkania, wykłady, seminaria. Wydarzenie będzie odbywać się w dwóch częściach, w dniach: 21-25 czerwca oraz 20-24 września 2021 roku.

Program

Zaproszenie_OL_PTS_25 Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Instytut Nauk Socjologicznych KUL zapraszają na seminarium, które odbędzie się w ramach International Academic Weeks pt. Badania społeczne w rzeczywistości (post)pandemicznej.

Przeprowadzanie badań w rzeczywistości (post)pandemicznej – przy obowiązujących obostrzeniach, zasadach dystansu społecznego, zakazach organizacji zgromadzeń, w warunkach zaostrzonego rygoru sanitarnego – to duże wyzwanie nie tylko dla młodych adeptów badań społecznych, ale także dla osób mających już wieloletnie doświadczenie badawcze. Techniki dotąd sporadycznie wykorzystywane jak np. wywiady poprzez narzędzia do komunikacji zdalnej, webankiety, analizy jakościowe mediów społecznościowych, dzisiaj stają się głównymi sposobami działań badawczych. Seminarium to okazja do spotkania i dyskusji o tym, jak dzisiaj realizować badania społeczne, gdy umówienie spotkania badacza i badanego jest jeszcze trudniejsze niż wcześniej. Warto oddać głos osobom, które mierzyły się ze wspomnianymi okolicznościami w realizacji swoich projektów badawczych i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami.

Spotkanie odbędzie się 25 czerwca 2021 r. (piątek) o godz. 12.00 na platformie Zoom.

Link do spotkania

Meeting ID: 979 4714 9038

Passcode: 666495

205655232_162808772570385_3678547307829814787_n  Już w najbliższy piątek, 25 czerwca 2021 r. o godz. 9.00 zapraszamy na dyskusję w ramach Konferencji o Przyszłości Europy, pt. What European Foreign Policy in times of COVID-19? organizowaną przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Fundację Konrada Adenauera w Polsce  oraz Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA oraz w ramach kolejnych Seminariów Adenauera.  Wydarzenie odbędzie się w formie online na platformie Zoom.

ID do zooma: 986 2894 0319.