16.10.2012 - 17.10.2012

Mrówka na szachownicy

Akademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej "VADE MECUM" KUL zaprasza 17 października 2012 r. o godz. 17.00 na promocję książki Jana Kurdwanowskiego pt. Mrówka na Szachownicy.

15.10.2012 - 17.10.2012

Dziecko żydowskie

Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL oraz Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego zapraszają na konferencję naukową pt. Dziecko żydowskie, która odbędzie się 16-17 października 2012 r. w Centrum „Synagoga” w Zamościu. Konferencja jest organizowana dla uczczenia 70. rocznicy likwidacji zamojskiego getta.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl