Instytut Prawa Kanonicznego KUL i Katedra Teologii i Norm Ogólnych Prawa Kanonicznego zapraszają 18 października 2012 r. na Międzynarodową Konferencję Naukową pt. Porta Fidei. Przekaz wiary w prawie Kościoła. Konferencja została zorganizowana z okazji rozpoczęcia Roku Wiary.

Program (pdf)

18 października 2012 r. o godz. 15.00 odbędzie się seminarium otwarte z historii Polski XX wieku z wykładem dr. Konrada Rokickiego pt. Relacje między literatami a władzami PRL w latach 1956-1970 - Collegium Norwidianum, s. CN-208.

Katedra Dziejów i Kultury Europy Jagiellońskiej Instytutu Historii KUL zaprasza 18 października 2012 r. na wykład dr. Martina Nodla z Centrum studiów średniowiecznych Czeskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Karola w Pradze, nt. Dekret kutnohorski a problem średniowiecznego nacjonalizmu.

Instytut Pedagogiki KUL zaprasza 18 października 2012 r. na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. Między wychowaniem a karierą zawodową.

17.10.2012 - 19.10.2012

Jesienne Dni Biblijne 2012

W dniach 18-19 października 2012 r. Instytut Nauk Biblijnych KUL zaprasza na VIII Międzynarodowe Jesienne Dni Biblijne pod hasłem „Od wiary Abrahama do wiary Kościoła”.

Wystawa – Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe muzeumMuzeum KUL zaprasza na wystawę "Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe muzeum", na której prezentowane będą nowożytne rzeźby ołtarzowe oraz malarstwo religijne i rodzajowe. Wystawa będzie czynna 27 lipca – 31 sierpnia 2020.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl