Rektor KUL, ks. prof. Antoni Dębiński oraz Dziekan Wydziału Filozofii, o. dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL zapraszają w dniu 14 maja 2014 r. na debatę pt. Inwigilacja KUL przez służby bezpieczeństwa PRL.

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL zaprasza 14 maja 2014 r. na IV Studenckie Spotkania Komunikacji pt. Kompetencje w Komunikacji Wizualnej.

Katedra Nauk o Polityce Instytutu Europeistyki KUL zaprasza w dniach 14-15 maja 2014 r. na polsko-ukraińską konferencję naukową z okazji 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej pt. Relacje polityczne między Polską i Ukrainą. Doświadczenia i perspektywy - Collegium Iuridicum, sala CI-300.

Instytut Filologii Romańskiej KUL zaprasza w dniach 13-14 maja 2014 r. na wykłady prof. Georges’a Jacques’a z Katolickiego Uniwersytetu w Louvain-la-Neuve.

Instytut Filologii Romańskiej KUL zaprasza w dniach 13-15 maja 2014 r. na wykłady prof. Césara Rosalesa-Mirandy z Uniwersytetu w Hanowerze.

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures pt. The Search for Truth in Philosophy and Literature, które odbędą się w dniach 12-17 maja 2014 r. Autorem wykładów jest Profesor Stephen Chamberlain (Rockhurst University, Kansas City, USA).

W dniach 23 kwietnia - 25 lipca 2014 r. Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę pt. Nie lękajcie się świętości" Jan Paweł II święty pośród nas... - ul. Chopina 27, IV piętro.

Scenariusz wystawy:
1. Narodziny dla nieba (śmierć Jana Pawła II, 2.IV.2005)
2. Pożegnanie z ziemskim domem (pogrzeb)
3. Papież wysłuchanych modlitw (cuda)
4. Błogosławiony, który przyszedł w imię Pańskie (beatyfikacja)
5. Modląc się z bł. Janem Pawłem II... (kult)
6. Blask świętości (kanonizacja)

Instytut Historii Sztuki KUL we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, zaprasza w ramach przygotowań do uroczystości kanonizacyjnych, na wystawę OPUSZCZONE - RATOWANE greckokatolickie zespoły cerkiewne południowo - wschodniej Polski, autorstwa dr Moniki Rzepiejewskiej pracownika naukowego ASP - 26 marca - 20 maja 2014 r., atrium Collegium Norwidianum.

Wystawie towarzyszą spotkania o tematyce okołocerkiewnej.

Wystawa – Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe muzeumMuzeum KUL zaprasza na wystawę "Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe muzeum", na której prezentowane będą nowożytne rzeźby ołtarzowe oraz malarstwo religijne i rodzajowe. Wystawa będzie czynna 27 lipca – 31 sierpnia 2020.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl