Instytut Socjologii KUL zaprasza 16 maja 2014 r. na polsko-niemiecką konferencję pt. Rola trzeciego sektora w rozwoju partycypacji obywatelskiej.

W dniach 15-18 maja 2014 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II złoży wizytę delegacja z Uniwersytetu Sulkhan Saba Orbeliani w Tbilisi, Gruzja. Goście - Prof. Vaja Vardidze, Rektor i prof. Bzekalava Eros, Dziekan Wydziału Prawa, spotkają się z ks. prof. Antonim Dębińskim Rektorem KUL, a także z przedstawicielami Wydziału Teologii oraz Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Uniwersytet Sulkhan Saba Orbeliani mają podpisaną umowę bilateralną. Wizyta gości ma na celu zacieśnienie współpracy między Uczelniami.

Aktualne_problemy_wolnosci_mysli_sumienia_i_wyznaniaKatedra Prawa Wyznaniowego KUL oraz Polskie Towarzystwo Prawa Wyznaniowego zapraszają w dniach 15-16 maja 2014 r. na XI Ogólnopolskie Sympozjum Prawa Wyznaniowego, połączone ze Zjazdem Katedr, Zakładów i Wykładowców Prawa Wyznaniowego pt. Aktualne problemy wolności myśli, sumienia i wyznania.

W dniach 15 i 16 maja 2014 r. Uniwersytet Otwarty KUL będzie gościł wybitnych sportowców - multimedalistów paraolimpijskich. Goście opowiedzą nie tylko o sobie i swoich sukcesach, ale też zaprezentują swoje umiejętności. Każde spotkanie będzie połączone z prezentacją i dyskusją, da także możliwość aktywnego zaangażowania
uczestnikom.

14.05.2014 - 17.05.2014

Majowy Kiermasz Książki

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza w dniach 15, 16 i 17 maja 2014 r. na MAJOWY KIERMASZ KSIĄŻKI - parter Biblioteki Uniwersyteckiej KUL, ul. Chopina 27.

Katedra Filologii Celtyckiej KUL, Ambasada Irlandii oraz Fundacja Kultury Irlandzkiej zapraszają 15 maja 2014 r. na otwarcie wystawy pt. William Butler Yeats. Życie i twórczość (The Life and Works of William Butler Yeats) - Collegium Norwidianum, CN-208, godz. 12.30.

W dniach 15-16 maja 2014 r. Instytut Kulturoznawstwa KUL zaprasza na IV Konferencję z cyklu "Oblicza alternatywnej religijności" pt. Alternatywne wizje światów duchowych. Konceptualizacje dawne i współczesne.

Ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Pan Bogdan Kaczmar, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie zapraszają na wystawę zbiorów sztuki KUL - Ex Thesauro Universitatis - w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures pt. The Search for Truth in Philosophy and Literature, które odbędą się w dniach 12-17 maja 2014 r. Autorem wykładów jest Profesor Stephen Chamberlain (Rockhurst University, Kansas City, USA).

W dniach 23 kwietnia - 25 lipca 2014 r. Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę pt. Nie lękajcie się świętości" Jan Paweł II święty pośród nas... - ul. Chopina 27, IV piętro.

Scenariusz wystawy:
1. Narodziny dla nieba (śmierć Jana Pawła II, 2.IV.2005)
2. Pożegnanie z ziemskim domem (pogrzeb)
3. Papież wysłuchanych modlitw (cuda)
4. Błogosławiony, który przyszedł w imię Pańskie (beatyfikacja)
5. Modląc się z bł. Janem Pawłem II... (kult)
6. Blask świętości (kanonizacja)

Instytut Historii Sztuki KUL we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, zaprasza w ramach przygotowań do uroczystości kanonizacyjnych, na wystawę OPUSZCZONE - RATOWANE greckokatolickie zespoły cerkiewne południowo - wschodniej Polski, autorstwa dr Moniki Rzepiejewskiej pracownika naukowego ASP - 26 marca - 20 maja 2014 r., atrium Collegium Norwidianum.

Wystawie towarzyszą spotkania o tematyce okołocerkiewnej.

Wystawa – Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe muzeumMuzeum KUL zaprasza na wystawę "Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe muzeum", na której prezentowane będą nowożytne rzeźby ołtarzowe oraz malarstwo religijne i rodzajowe. Wystawa będzie czynna 27 lipca – 31 sierpnia 2020.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl