Katedra Biografistyki Pedagogicznej Instytutu Pedagogiki KUL zaprasza 22 maja 2014 r. studentów i doktorantów do udziału w konferencji z cyklu „Biografie codzienności” cz. XI, pt. Maraton biograficzny - godz. 12.30, ul. Droga Męczenników Majdanka 70, s. M-224.

Instytut Historii Sztuki KUL zaprasza 22 maja 2014 r. miłośników sztuki cerkiewnej na otwarte spotkanie z Markiem Wiśniewskim pt. Walory turystyczne Roztocza Wschodniego - Gmach Główny KUL, s. 240, godz. 18.00.

Spotkania towarzyszą wystawie: „OPUSZCZONE - RATOWANE greckokatolickie zespoły cerkiewne południowo-wschodniej Polski”.

Dział Obsługi Badań i Rozwoju Uniwersytetu KUL zaprasza 22 maja na spotkanie informacyjne zorganizowane w ramach projektu "PWP - Kształcenie zawodowe na neofilologiach KUL na potrzeby rynku pracy". Na spotkaniu zostanie zaprezentowana oferta projektu: specjalistyczne kursy językowe (francuski, hiszpański, włoski, rosyjski), nowa specjalizacja na kierunku filologia słowiańska - Collegium Norwidianum, s. CN-208, godz. 16.00.

Szczegóły na stronie projektu: www.kul.pl/neofilologie.

Informujemy, że wykład pani prof. Violi A. Onwuliri, Minister Spraw Zagranicznych Nigerii, został odwołany.

Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zaprasza na wykład Community & democracy - sociological and political dimension, który 22 maja 2014 r. wygłosi pani prof. Viola A. Onwuliri, Minister Spraw Zagranicznych Nigerii - Kolegium Jana Pawła II, s. C-1031, godz. 14.00. Wykład odbędzie się w języku angielskim.

W dniu 22 maja 2014 r. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II odwiedzi prof. Viola A. Onwuliri, Minister Spraw Zagranicznych Nigerii. W ramach wizyty Pani Minister spotka się z władzami Uczelni i przedstawicielami wydziałów Filozofii i Teologii oraz studentami z Nigerii studiującymi na KUL.

Pani Minister wygłosi także wykład nt. Community & democracy - sociological and political dimension - Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031, godz. 14.00. Wykład odbędzie się w języku angielskim.

Moj_Lublin_2Gdyby Lublin był potrawą to jaką by był? A gdyby był zrobiony z tkaniny, to jak by wyglądał? A gdyby w każdej dzielnicy poszukać echa innego kraju, to jakie to byłyby kraje? Warto czasem pomyśleć inaczej o mieście, w którym się mieszka i opisać je w niestandardowy sposób. Podjęli się tego studenci II roku gospodarki przestrzennej KUL. Poruszyli wyobraźnię i spróbowali opisać swój Lublin, taki jaki znają, szukając własnych środków wyrazu. W ten sposób powstało 60 prac, które można obejrzeć w siedzibie Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL - ul. Konstantynów 1 H, piętro IV, tzw. "nowe skrzydło". Otwarcie wystawy odbędzie się 21 maja 2014 r., godz. 17.30. Wystawa będzie dostępna do końca semestru.

18 maja 2014 r. po koncercie z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką na parterze Gmachu Głównego KUL zostanie otwarta wystawa przygotowana z okazji obchodów 300-lecia Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Wystawa składa się z trzech części. Pierwsza dotyczy historii Seminarium, druga opowiada o Seminarium jako siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W ramach tej części wystawy będzie można zapoznać się ze wspomnieniami pierwszych studentów KUL, z okresu kiedy zajęcia były prowadzone w siedzibie Seminarium. Trzecia natomiast część wystawy poświęcona jest powołaniom.

Evandro Agazzi

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Trzynasta już edycja wykładów pt. Scientific objectivity and its contexts odbędzie się w dniach 19-27 maja 2014 r. Autorem wykładów jest Profesor Evandro Agazzi (University of Genoa, Panamerican University of Mexico City).

Katedra Filologii Celtyckiej KUL, Ambasada Irlandii oraz Fundacja Kultury Irlandzkiej zapraszają 15 maja 2014 r. na otwarcie wystawy pt. William Butler Yeats. Życie i twórczość (The Life and Works of William Butler Yeats) - Collegium Norwidianum, CN-208, godz. 12.30.

Ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Pan Bogdan Kaczmar, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie zapraszają na wystawę zbiorów sztuki KUL - Ex Thesauro Universitatis - w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.

W dniach 23 kwietnia - 25 lipca 2014 r. Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę pt. Nie lękajcie się świętości" Jan Paweł II święty pośród nas... - ul. Chopina 27, IV piętro.

Scenariusz wystawy:
1. Narodziny dla nieba (śmierć Jana Pawła II, 2.IV.2005)
2. Pożegnanie z ziemskim domem (pogrzeb)
3. Papież wysłuchanych modlitw (cuda)
4. Błogosławiony, który przyszedł w imię Pańskie (beatyfikacja)
5. Modląc się z bł. Janem Pawłem II... (kult)
6. Blask świętości (kanonizacja)

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.